60M Dash - Finals - Heat 19
111
Albino Kalipha
Theodore Roosevelt
8.03
115
Moe Friedl
Eagle Grove
8.08
Alex Tichy
Gmg, Garwin
DNS
60M Dash - Finals - Heat 18
42
Gary Quinn
Theodore Roosevelt
7.61
106
Evan Anderson
Eagle Grove
7.99
123
Jason Lillebo
Ghv
8.21
128
Quinton Koestner
Centerville Csd
8.30
134
Brandon Bollig
Greene County
8.52
137
AJ Gibson
Colfax-Mingo
8.65
139
Trystin Ross
Colfax-Mingo
8.95
60M Dash - Finals - Heat 17
20
Royzell Henderson
Woodward Academy
7.44
29
Kareem Wilson
Woodward Academy
7.52
75
Cole Gunderson
Ogden
7.78
92
Ethan Snedden
Ogden
7.91
112
Brody Brokaw
Monticello
8.04
124
Spencer Roth
Gt-Ra
8.27
138
Trey Kuntz
Fort Madison Bloodho
8.76
139
Mason Markley
Collins-Maxwell
8.95
60M Dash - Finals - Heat 16
90
CJ Garnett
Center Point-Urbana
7.88
104
Seth Chittenden
Indianola
7.99
108
Mitch Anderson
Center Point-Urbana
8.01
109
Adam Fillipi
Lawton Bronson
8.02
122
Jonathan Love
Mason City
8.20
127
Stephen Owen
Carlisle
8.29
132
Brody Hawtrey
North Cedar
8.44
135
Gabriole Gagliasso
East Sac County
8.52
60M Dash - Finals - Heat 15
31
Andrew Schiltz
Pleasant Valley
7.55
84
Nathan Blong
Chariton Chargers
7.84
101
Izic Brouwer
Okoboji
7.96
119
Austin Wierick
Ac/Gc
8.17
120
Hunter Storms
Pocahontas Area
8.18
121
Colton Kamp
Southeast Valley
8.19
133
Riley State
Clarion-Goldfield-Dows Cgd
8.46
Clint Dennhardt
Greene County
DQ
60M Dash - Finals - Heat 14
53
Miles McCullough
North Cedar
7.67
60
Ryan Anderson
Pocahontas Area
7.71
71
Ben Royer
Pleasant Valley
7.76
88
Carson Wobeter
Gmg, Garwin
7.86
96
Brady Hamilton
Chariton Chargers
7.94
99
Hagen Waters
Lisbon
7.95
118
Wes Benyshek
Lisbon
8.12
129
AJ Smith
Collins-Maxwell
8.31
60M Dash - Finals - Heat 13
73
Alex Kirkpatrick
Adm Adel
7.78
74
Luke Bossard
Okoboji
7.78
80
Ethan Reed
Carlisle
7.81
89
Dylan Eygabroad
Marshalltown
7.88
102
Devion Moore
Ghv
7.97
103
Drake Crawford
South Tama
7.98
115
Liam Campin
Underwood
8.08
125
Kaleb Scott
Bond-Farrar
8.28
60M Dash - Finals - Heat 12
35
Stephon Field
Dsm East
7.58
55
Christian O'Brien-Green
Mason City
7.68
65
Caleb Lomica
North Polk
7.75
83
Matt Ockey
Gilbert
7.83
85
Logan Cummins
Newton
7.85
94
Ivan Hudson
Southeast Valley
7.93
104
Dalton Powell
Bond-Farrar
7.99
114
Jacob VanBrocklin
Roland-Story
8.05
60M Dash - Finals - Heat 11
16
Darnell Mosley
Davenport West
7.39
22
Cedrick Warren
Dsm East
7.47
66
Hunter Muhlbauer
South Central Calhou
7.75
71
Max Keleher
Monticello
7.76
76
Bennet Schuiteman
Des Moines Christian
7.79
87
Andrew Malone
Saydel
7.86
110
Greg Schmitt
Bcluw
8.03
117
Quintin Ludwig
East Sac County
8.12
60M Dash - Finals - Heat 10
52
Terrance Weah
Denison-Schlswg
7.66
63
Gage Carson
Centerville Csd
7.74
85
Trever Stockman
Clear Creek Amana
7.85
95
Jaden Langenfeld
Denison-Schlswg
7.94
107
Taylor Kuhn
Southwest Valley
8.00
130
Gavin Betzer
Anamosa
8.36
131
Jesus Wanatee-Romero
South Tama
8.39
Lee Phelan
Kp-Wc
DNS
60M Dash - Finals - Heat 9
30
Jacob Roder
Lawton Bronson
7.54
41
Landon Howard
Gilbert
7.60
43
Gavin Dominguez
Underwood
7.62
61
William Snyder
Ankeny Centennial
7.72
79
Xander Huff
Baxter
7.80
91
Lydon Heifner
Roland-Story
7.89
113
Travis Schieltz
Madrid
8.04
136
Sam Urness
Clarion-Goldfield-Dows Cgd
8.56
60M Dash - Finals - Heat 8
9
Khalil Summerville
Dsm Lincoln
7.30
13
Eddie Suong
Dsm Lincoln
7.35
38
Teagan Johnson
Dowling Catholic
7.59
47
Dillon Sonntag
Atlantic
7.63
48
Tyler Stringfellow
Albia
7.65
49
Jon Lee
Glenwood
7.65
62
Logan Seeley
Anamosa
7.73
70
Nate Larson
Gt-Ra
7.76
60M Dash - Finals - Heat 7
10
Craig Garrison
Saydel
7.31
25
JD Elefeson
North Polk
7.49
27
Drew Winke
Albia
7.52
32
Ben Keller
Valley, Wdm
7.56
37
Braden Bethke
Marshalltown
7.58
46
Colton Theisen
Madrid
7.63
50
Josh Henkenius
South Central Calhou
7.66
Gabe Thomas
Pella
DQ
60M Dash - Finals - Heat 6
21
Gauge Sletten
Ames
7.45
34
Blake Crawmer
North Union
7.57
54
John Young
Mount Ayr Boys
7.68
64
Jack Rasmussen
St. Edmond
7.75
69
Braydon Aker
Baxter
7.76
77
Cade Naughton
St. Edmond
7.79
82
Blake Erdmann
Kp-Wc
7.81
98
Keelan Klommhaus
Mount Ayr Boys
7.95
60M Dash - Finals - Heat 5
12
Trevor Burkhart
Davenport West
7.35
26
Devin Crees
Earlham
7.50
33
Lazarick Matchem
Earlham
7.57
56
Dalton Chapman
Pella
7.70
57
TJ Bollers
Clear Creek Amana
7.70
59
Aaron Armstrong
Southwest Valley
7.71
66
Dylan Soper
Ac/Gc
7.75
126
Alex Gully
Fort Madison Bloodho
8.29
60M Dash - Finals - Heat 4
24
Derek Thompson
North Union
7.49
36
Logan Aldinger
Iowa Falls-Alden
7.58
44
Joey Saddler
Glenwood
7.62
45
Dayne Eckley
Pekin
7.63
51
Rylan Seberg
Mount Pleasant
7.66
81
Colton Pirtle
Adm Adel
7.81
93
Joshua Burley
CR Prairie
7.92
99
Sean Madsen
Dc-Grimes
7.95
60M Dash - Finals - Heat 3
5
Nate Steenblock
Dowling Catholic
7.25
7
Matthew Karsten
Newton
7.28
11
Monico Requena
Pekin
7.34
14
Gratt Reed
Atlantic
7.35
19
Blake Espeland
Waukee
7.43
28
Troy Dolphon
Bcluw
7.52
39
Keegan Rich
Mount Pleasant
7.59
40
Nik Batterson
Ottumwa
7.60
60M Dash - Finals - Heat 2
4
Marcus Baye
Dsm- Hoover
7.22
6
Avery Gates
Ankeny Centennial
7.28
15
Creighton Mitchell
Valley, Wdm
7.37
18
Austin Johnson
Southeast Polk
7.42
23
Austin Casillas
Ottumwa
7.48
78
Cortez Riggins
CR Prairie
7.80
97
Ben Glass
Johnston
7.94
141
Ethan Sherwood
Johnston
9.07
60M Dash - Finals - Heat 1
1
Bernard Bell Jr.
Ames
7.05
2
Gavin Williams
Southeast Polk
7.18
3
Dichon Francis
Dsm- Hoover
7.20
8
Kahlil Hicks-Jumper
Waukee
7.28
17
Tyjon Rose
Iowa Falls-Alden
7.40
58
Zach Jones
Iowa City High
7.71
68
Jay Hale
Indianola
7.75
Malik Kimber
Iowa City High
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 13
66
Mark Dawson
Eagle Grove
10.65
72
Tomas Rolon
Eagle Grove
11.10
Isaac Neel
Gmg, Garwin
DNS
Wilson McNaughton
Lawton Bronson
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 12
59
Peter Lande
CR Prairie
10.37
69
Nathan Evans
Colfax-Mingo
10.87
74
Garrett Murray
Dsm- Hoover
11.26
77
Devon Slagle
South Tama
11.72
78
Bryce Clausen
Lisbon
11.97
79
Jordan Reynolds
Earlham
12.35
Nathan Aljets
Pocahontas Area
DNS
Gabe Carney
Ames
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 11
53
Nate Hanson
Pocahontas Area
9.90
55
Brett Schafroth
Southwest Valley
9.99
58
Zac Kratofil
Centerville Csd
10.22
61
Jarrett Loseke
Southeast Valley
10.41
70
Trey Dugan
Kp-Wc
11.06
73
Jordan Barrett
Collins-Maxwell
11.24
Sonny Demarce
South Tama
DQ
Connor Casto
Gmg, Garwin
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 10
45
Connor Thompson
Bcluw
9.69
50
Jaxson Ocker
Centerville Csd
9.75
51
Carson Johnson
Gilbert
9.86
54
Riley Konsor
Underwood
9.95
60
Hunter Parker
Chariton Chargers
10.37
62
Dragon Cinkovich
North Cedar
10.52
68
Max Powers
Clarion-Goldfield-Dows Cgd
10.70
Nick Breon
Greene County
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 9
27
Carter Morton
Greene County
9.27
34
Al Durr
Southeast Polk
9.48
35
Colton Burgess
Ottumwa
9.49
39
Nolan Day
Waukee
9.57
46
Yahsiah Scott
Dsm Lincoln
9.70
56
Alex Nealson
Monticello
10.12
67
Brenden Godbout
Glenwood
10.66
76
Nick Barnes
Colfax-Mingo
11.71
60M Hurdles - Finals - Heat 8
29
Caleb Swalla
Earlham
9.29
33
Seamus O'Connor Walker
Ames
9.44
36
Mason Merkley
South Central Calhou
9.51
41
Jarias Hurst
Dsm- Hoover
9.60
44
Sam Diehl
Roland-Story
9.66
47
Brett Livesay
Collins-Maxwell
9.70
Giorgio Diiorio
Marshalltown
DNS
Ethan Taylor
Roland-Story
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 7
17
Malachi Thongvanh
Dsm Lincoln
8.95
26
Joey Quintero
Mason City
9.25
30
Zack Huffman
Iowa Falls-Alden
9.37
40
Clinton Miller
Clarion-Goldfield-Dows Cgd
9.58
57
Daven Rees
Southeast Valley
10.20
65
Damien Magnuson
Denison-Schlswg
10.59
Jackson Bemrich
St. Edmond
DNS
Max Barten
Dowling Catholic
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 6
13
Tyler Miller
Madrid
8.91
24
Treat Spahr
North Cedar
9.16
31
Colton Pirtle
Adm Adel
9.41
42
Brady Weddum
Glenwood
9.61
52
CJ Garnett
Center Point-Urbana
9.89
64
Kody Carlson
Madrid
10.54
Ben Wilson
Pleasant Valley
DNS
Matthew Walton
Anamosa
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 5
6
Jace Christensen
Southeast Polk
8.73
18
Matt Brimeyer
Clear Creek Amana
9.00
19
Trenton Beck
Carlisle
9.01
21
Payton Kuchel
Kp-Wc
9.04
38
Timothy Long
Iowa Falls-Alden
9.56
48
Tyler Johnson
Ankeny Centennial
9.70
63
Kyle Shapcott
Underwood
10.53
71
Michael Lawlor
Pleasant Valley
11.07
60M Hurdles - Finals - Heat 4
4
Nolan Brunsen
Carlisle
8.64
5
Avery Martensen
Monticello
8.72
20
Jonathan Bossou
Ottumwa
9.01
22
Tyler Reeder
Marshalltown
9.09
23
Dante Manuel
Valley, Wdm
9.10
25
Brady Richlen
Davenport West
9.17
37
Darrel Cooper
Woodward Academy
9.54
75
Grant Hoffman
Woodward Academy
11.41
60M Hurdles - Finals - Heat 3
7
Seb Johanson
Clear Creek Amana
8.74
11
Quinten Sommers
North Polk
8.85
16
Jeff Spaur
Dc-Grimes
8.93
28
Jon Wong
Ankeny Centennial
9.28
32
Katrell Graham
Dsm East
9.41
49
Drew Winke
Albia
9.73
Nathan Dietiker
Anamosa
DNS
Tyler Williams
Davenport West
DNF
60M Hurdles - Finals - Heat 2
3
Tyler Williams
Waukee
8.61
7
Parker Marschel
Valley, Wdm
8.74
14
Lucas Heitz
Adm Adel
8.92
15
Cole Burns
Mount Pleasant
8.93
43
Grant Hixson
Indianola
9.64
Malik Kimber
Iowa City High
DNS
Trevor Foley
Dsm East
DQ
Cade Crall
Albia
DNS
60M Hurdles - Finals - Heat 1
1
Jack Garber
Bcluw
8.56
2
Trent Davis
Linn-Mar
8.61
9
Gratt Reed
Atlantic
8.78
10
Jake Lowe
Mount Pleasant
8.80
12
Mike Jasa
CR Prairie
8.87
Max Cleveland
Indianola
DNS
Oisin Leopold
Iowa City High
DNS
Travis Lindemoen
Baxter
DNS
1600M Run - Finals - Heat 5
70
Harry Prentice
Theodore Roosevelt
5:15.65
74
Kevin Stestrom
Theodore Roosevelt
5:19.66
82
Mason Johnston
Pella
5:24.11
84
Cole Osterhaus
Carlisle
5:24.83
87
Cody Dahlman
Albia
5:27.25
89
Keylan Irvin
Dsm Lincoln
5:28.90
93
Jon Koester
Eagle Grove
5:32.62
94
Cameron Johnson
Gt-Ra
5:34.82
96
AJ Furr
Pella
5:35.81
98
Gabe Drake
North Polk
5:39.62
99
Trevor Torkelson
Mason City
5:41.24
100
Robbie Boyter
Centerville Csd
5:41.41
102
Jacob Arbaugh
Eagle Grove
5:44.69
103
Chipper Cisco
Woodward Academy
5:45.17
104
Nick Jordan
South Tama
5:49.07
106
Jhonny Nunez
South Tama
5:49.83
107
Carter Sitzmann
Lawton Bronson
5:53.50
108
Claudio Mateo
Mason City
5:56.74
109
Kaden Langfit
Clarion-Goldfield-Dows Cgd
5:57.52
110
Cade Lechtenberg
Centerville Csd
6:01.09
112
Cade Barnett
Ogden
6:07.88
113
Grant Heldorfer
St. Edmond
6:14.56
114
Noah Krull
Roland-Story
6:17.92
115
Cole Bennett
Ogden
6:24.38
116
Nolan Johnson
Southeast Valley
6:26.20
117
Lincoln Miller
Southeast Valley
6:26.34
118
Lane Snyder
East Sac County
6:46.70
Cameron Mummert
Gmg, Garwin
DNS
Jacob Pierick
Collins-Maxwell
DNS
Ashton Wooten
Gt-Ra
DNS
1600M Run - Finals - Heat 4
30
Jackson McGovern
Bond-Farrar
4:56.29
32
Isaac Timmerman
Mount Ayr Boys
4:57.62
35
Jasper Nietert
Monticello
4:58.67
46
Kyle Miller
Carlisle
5:03.55
48
Brock Ratliff
Albia
5:04.12
49
Blake Abrahamson
Okoboji
5:04.51
50
Cal Savin
Underwood
5:05.20
51
Archie Weah
Dsm- Hoover
5:05.54
55
Max Brown
Dowling Catholic
5:06.05
61
Hunter Abrahamson
Okoboji
5:09.44
64
Tyler Huey
Glenwood
5:11.78
67
David Titman
Monticello
5:13.91
73
Tyler Schnell
Center Point-Urbana
5:18.86
75
Hasten Michaels
Lawton Bronson
5:20.89
77
Campbell Ralph
Iowa Falls-Alden
5:22.77
78
Toby Bower
Nodaway Valley
5:22.94
85
Justin Rosas
Underwood
5:25.88
88
Will Hunt
Mount Ayr Boys
5:28.35
90
Andy Schreur
Ghv
5:29.79
92
Sam Doud
Earlham
5:31.07
95
Hayden Klaver
Clarion-Goldfield-Dows Cgd
5:35.80
97
Max Van Maanan
Collins-Maxwell
5:38.99
101
Nathan Wailes
Greene County
5:43.83
105
Alex Lewis
Colfax-Mingo
5:49.59
111
Sean McGee
Adm Adel
6:04.71
Garrett Hugeback
East Sac County
DNS
Ben Young
Ac/Gc
DNS
Keshawn St. Mary
Woodward Academy
DNS
1600M Run - Finals - Heat 3
26
Craig Becker
Atlantic
4:50.75
28
Isiaha Walton
Dsm East
4:56.07
38
Gabe Vicker
Ankeny Centennial
4:59.91
39
Jeb Borgmeyer
Indianola
5:00.10
42
Anthony Rodriguez-Soares
Dsm East
5:01.42
44
Noah Bowen
Greene County
5:01.73
45
Brady Millikin
Pekin
5:03.06
52
Tayler Young
Ottumwa
5:05.56
53
Jake Miller
Dowling Catholic
5:05.72
56
Adam Hunter
Newton
5:06.90
57
Jason Renze
Madrid
5:07.20
58
Jackson Edens
Gmg, Garwin
5:07.90
59
Keegan Jarchow
Lisbon
5:08.09
63
Mohamed Temsah
Dsm- Hoover
5:11.58
65
Pierce Turner
Kp-Wc
5:11.93
66
Gradyn Dowling
Roland-Story
5:12.23
69
Ian Thomson
Baxter
5:15.55
71
Kade Christensen
Ankeny Centennial
5:16.66
76
Eric Kapayou
Marshalltown
5:22.69
79
Josh Bruntz
Baxter
5:23.09
81
Andres Hernandez
Ottumwa
5:23.85
83
Greg Tystahl
Iowa Falls-Alden
5:24.55
86
Cauy Fitch
Colfax-Mingo
5:26.41
91
Seth Plascencia
Saydel
5:30.47
Nathan Nelson
Saydel
DNS
Luke Esser
unattached
DNS
1600M Run - Finals - Heat 2
12
Evan Wille
Dubuque, Senior
4:45.25
14
Quentin Linnan
Indianola
4:45.64
15
Robert Laue
CR Prairie
4:46.10
17
James Momberg
Iowa City High
4:47.94
18
Aaron Koopal
Johnston
4:48.34
20
Keenan Dolan
Davenport West
4:49.25
21
John Ockey
Gilbert
4:49.55
22
Jaxson Eden
Atlantic
4:49.69
23
Hunter Briggs
Johnston
4:50.33
24
Will Whalen
Dubuque, Senior
4:50.67
29
Cole Rand
Dsm Lincoln
4:56.10
31
Gabe Countryman
Anamosa
4:56.43
33
Drake VanBaale
Bond-Farrar
4:57.70
36
Jacob Wilcox
North Polk
4:59.05
37
Caleb Silver
Bcluw
4:59.65
41
Clay Billheimer
Ac/Gc
5:01.38
43
Jack Smeins
Valley, Wdm
5:01.70
47
Kameron Morgan
Davenport West
5:03.99
54
Ben Lahart
Chariton Chargers
5:05.76
60
Zac Mclean
Anamosa
5:09.44
62
Colten Glosser
Pekin
5:09.96
68
Mason Parks
Glenwood
5:14.68
72
Rylan Heffernan
Adm Adel
5:16.74
80
Drake Hanson
Southeast Polk
5:23.53
Tristan Miller
Center Point-Urbana
DNS
1600M Run - Finals - Heat 1
1
Parker Huhn
Pleasant Valley
4:36.33
2
Rees Tyler
Gilbert
4:36.48
3
Ry Threlkeld-Wiegand
Iowa City High
4:36.64
4
Thatcher Krob
Lisbon
4:37.57
5
Kole Sommer
Pleasant Valley
4:37.67
6
Travis Loecke
Waukee
4:38.52
7
Spencer Moon
South Central Calhou
4:42.04
8
Caleb Burjes
Cedar Falls
4:42.72
9
Aniey Akok
Ames
4:43.18
10
Sean McDermott
Madrid
4:43.73
11
Trent Long
Linn-Mar
4:44.62
13
Kear Kear
Ames
4:45.36
16
Ray Cataldo
Ghv
4:46.62
19
Evan Armitage
Valley, Wdm
4:48.46
25
Brycen Wallace
Nodaway Valley
4:50.72
27
Eric Hoffman
Kp-Wc
4:54.13
34
Max Laue
CR Prairie
4:58.24
40
Cutler Owens
Southeast Polk
5:01.11
Jacob Waymire
Dc-Grimes
DNS
Ahren Reitsma
Waukee
DNS
3200M Run - Finals - Heat 3
36
Cam Campbell
Ames
10:43.35
45
Gabe Drake
North Polk
10:53.58
56
Brandon Kesner
Carlisle
11:10.31
60
Lucas George
Theodore Roosevelt
11:16.04
61
Nate Jones
Ankeny Centennial
11:18.09
65
Blake Hanson
Lawton Bronson
11:25.26
66
Caleb Miller
Okoboji
11:26.98
67
Spencer Espejo
Eagle Grove
11:27.60
70
Jacob Lamb
Okoboji
11:36.73
72
Festo Iranezeye
Theodore Roosevelt
11:39.09
73
Payton Rowe
Bond-Farrar
11:41.18
74
Will Exline
Chariton Chargers
11:43.60
77
Lenny Martinez
Denison-Schlswg
11:45.36
78
Kyler Schulz
Denison-Schlswg
11:45.40
79
Anthony Nguyen
Dsm Lincoln
11:46.83
80
Mason Johnston
Pella
11:47.14
82
Ashton Wooten
Gt-Ra
11:49.65
84
Fonoti Filipo
Woodward Academy
11:50.84
85
Carter Robinson
Ames
11:51.11
86
Cade Lechtenberg
Centerville Csd
11:52.50
88
Ben Carlson
Southeast Valley
11:56.01
89
Grayson Cutler
Iowa Falls-Alden
12:09.74
90
Claudio Mateo
Mason City
12:10.11
91
Tyrin Lasley
South Tama
12:12.77
92
Ethan Babinat
South Tama
12:29.43
93
Joseph McGovern
Bond-Farrar
12:30.69
94
Lance Ingram
Marshalltown
13:08.34
95
Keylan Irvin
Dsm Lincoln
13:18.36
96
Jarod Nichols
Colfax-Mingo
14:26.43
97
Kaleb Jaschke
Saydel
14:27.97
98
Jon Kirsch
Pocahontas Area
14:31.59
99
Michael Loney
Colfax-Mingo
14:53.81
Nick Wakefield
Roland-Story
DNS
Henry Monk
Kp-Wc
DNS
Colin Greenfield
Roland-Story
DNS
Cade Stearns
Gt-Ra
DNF
Logan O'Neal
Gmg, Garwin
DNS
Cole Jaschke
Saydel
DNS
3200M Run - Finals - Heat 2
12
Brycen Wallace
Nodaway Valley
10:05.22
23
Noah Nelson
Ac/Gc
10:23.22
27
Eric Baldus
Indianola
10:31.12
29
Drake Hanson
Southeast Polk
10:34.08
30
Jacob Wilcox
North Polk
10:34.49
31
Caleb Silver
Bcluw
10:36.97
33
Rory McDermott
Madrid
10:40.79
34
Clay Billheimer
Ac/Gc
10:41.80
35
Jalen Petersen
Atlantic
10:41.86
40
Jackson Edens
Gmg, Garwin
10:47.32
42
Cole Liebe
Clear Creek Amana
10:48.73
43
Brock Elbert
Indianola
10:50.42
44
Noah Smith
Dowling Catholic
10:50.92
46
Brady Millikin
Pekin
10:54.33
48
Hasten Michaels
Lawton Bronson
10:57.41
49
Quilin Kirkpatrick
Dsm- Hoover
10:58.14
50
Darnell Geiger
Woodward Academy
11:00.94
51
Alex Rosenbaum
Clarion-Goldfield-Dows Cgd
11:01.29
52
Michael Allen
Earlham
11:01.75
53
Chase Smith
Mount Ayr Boys
11:04.03
55
Carter Logue
Carlisle
11:09.36
57
Colten Glosser
Pekin
11:11.39
58
Sam McIntyre
Glenwood
11:13.53
59
Ben Breheny
Nodaway Valley
11:15.16
62
Adrian Dubon
Ottumwa
11:18.50
63
Mason Bach
Center Point-Urbana
11:19.63
64
Greg Tystahl
Iowa Falls-Alden
11:24.80
68
Nic Killion
Greene County
11:31.23
69
Coledon Bethel
Southeast Valley
11:31.67
71
Brice Rhodes
Dsm- Hoover
11:38.67
75
Donnie Carpenter
Dsm East
11:43.70
76
Brady Lasack
Anamosa
11:44.29
81
Sean McGee
Adm Adel
11:48.31
83
Wade Feltner
Earlham
11:50.16
87
William Ingels
Glenwood
11:52.66
Kameron Morgan
Davenport West
DNS
Simon Clarac
Ghv
DNS
Bradley Dennis
Atlantic
DNS
3200M Run - Finals - Heat 1
1
Myles Bach
Center Point-Urbana
9:29.29
2
Cole Schroeder
Dowling Catholic
9:33.36
3
Konnor Sommer
Pleasant Valley
9:39.39
4
Jalen Hildebrand
Dubuque, Senior
9:43.30
5
Jack Pendegast
CR Prairie
9:54.63
6
Andrew Wright
Davenport West
9:59.58
7
Anthony Rodriguez-Soares
Dsm East
10:00.22
8
Sean McDermott
Madrid
10:01.63
9
Cody Mertens
Mount Pleasant
10:01.97
10
Jacob Waymire
Dc-Grimes
10:02.20
11
Payton Marrs
Urbandale
10:04.24
13
Tyler Loecke
Waukee
10:05.25
14
Isaiah Schaetzle
Dubuque, Senior
10:05.31
15
Luke Perman
Johnston
10:06.25
16
Morey Smith
Waukee
10:11.98
17
Cutler Owens
Southeast Polk
10:14.17
18
Kent Nichols
Pleasant Valley
10:14.25
19
Evan Armitage
Valley, Wdm
10:14.49
20
Spencer Moon
South Central Calhou
10:16.17
21
Ethan Mesenbrink
Gilbert
10:16.74
22
Daniel Miller
Anamosa
10:19.85
24
Tristan Olpin
Rockford - Keith
10:23.58
25
Andrew Kephart
Decorah
10:24.43
26
Gus Hayes
Decorah
10:26.28
28
Conner Riley
Ottumwa
10:33.83
32
Curtis Peters
Ankeny Centennial
10:39.28
37
Thomas Gauley
Pella