Team Results for 44th Annual Washington Girls' - Female
1
BENTON - VH
78.00
Point Breakdown
 
Grace Martensen
17.50
 
Ellie Masten
17.50
 
Elizabeth Masten
10.00
 
Lauren Woeste
7.00
 
Shelby Hulsebus
6.00
 
Gabbi Garman
5.00
 
Tanasiah Walker
2.50
 
Paige King
2.50
 
Mallory Thys
2.50
 
Laura Maschino
2.50
 
Lauren Slouha
2.00
 
Ashtynn Lohrer
1.50
 
Shakayla Lamer
1.50
 
2
MOUNT PLEASANT
65.00
Point Breakdown
 
Abby Ryon
12.00
 
Maggie Cristoforo
10.50
 
Lyndi Vantiger
9.00
 
Lexie Magnani
8.00
 
Taylor Murray
6.50
 
Maggie Jennings
4.00
 
Cristina Carthey
4.00
 
Delaney McDowell
2.50
 
Kalynn Batey
2.00
 
Kendall Dascher
1.50
 
Avery Sutter
1.00
 
Serenity Keomanivong
1.00
 
Karsyn Lamm
1.00
 
Dani Broeker
1.00
 
Maddie Williamson
1.00
 
3
WASHINGTON
52.00
Point Breakdown
 
Leah Marek
11.00
 
Isabel Bailey
10.50
 
Hannah Anderson
10.00
 
Ashley Telleen
8.50
 
Jenah Greiner
5.00
 
Brooke Stout
1.50
 
Claire Horak
1.50
 
Brynn Beenblossom
1.50
 
Molly Sparks
1.50
 
Demeri Bell
1.00
 
4
KEOKUK
50.00
Point Breakdown
 
Ya' Mia Ailes-Primes
13.00
 
Miracle Ailes
13.00
 
Tamera Moorer
10.00
 
Lindsey Campbell
7.00
 
Megan Geisler
5.00
 
Lillia Tate
2.00
 
5
WATERLOO EAST
45.00
Point Breakdown
 
Alanna Muhammad
13.50
 
Alivia See
10.50
 
Shamya Jenkins
6.00
 
Aliyah Franklin
3.50
 
Jasmine Dunn
3.50
 
Kerris Roberts
3.50
 
TraVoiya Smith
2.50
 
Amanee Clark
2.00
 
6
TIPTON
41.00
Point Breakdown
 
Jamie Kofron
18.00
 
Sommer Daniel
4.50
 
Rachel Bierman
4.00
 
Emily Hermsen
2.50
 
Alyssa Elijah
2.50
 
Hailey Stewart
2.00
 
Tiffany Schott
2.00
 
Amanda Smith
2.00
 
Karlee Kamberling
2.00
 
Kallie Wallick
1.00
 
Kelley Leisure
0.50
 
7
CLEAR CREEK AMANA
40.00
Point Breakdown
 
Karsyn Stratton
12.50
 
Cierra Lacina
7.50
 
Ainsley Schrock
6.00
 
Andrea Roller
4.50
 
Kaylie Barker
2.00
 
Madeline Fox
2.00
 
Madelynn Langridge
1.50
 
Lauren Lasswell
1.00
 
Gabrielle Bedford
1.00
 
Jordan Neely
1.00
 
Grace Stewart
1.00
 
8
CARLISLE
36.00
Point Breakdown
 
Aricka Lambson
10.50
 
Madi Hoekstra
10.00
 
Megan Sievers
6.00
 
Jocelyn Haack
4.50
 
Delaney Schnathorst
2.50
 
Cameron Mesecher
2.00
 
Adelynn Ahartz
0.50
 
9
MASON CITY
33.00
Point Breakdown
 
Piper Watson
10.00
 
Emma Davison
10.00
 
Hannah Thomas
6.50
 
Grace Tobin
2.50
 
Odeleine Daugherty
2.50
 
Marcella Sierra
1.00
 
Makenna Van Syoc
0.50
 
10
IOWA CITY-LIBERTY
30.00
Point Breakdown
 
Camille Mac
18.00
 
Taylor Cannon
6.50
 
Mckenzie Logan
4.00
 
Breeyn Gryp
0.50
 
Jada Murphy
0.50
 
Elizabeth Davis
0.50
 
11
FT. MADISON
29.00
Point Breakdown
 
Brett Schneider
20.00
 
Claire Mendez
6.00
 
Raigan Munson
1.00
 
Kylie Cashman
0.50
 
Taylor Barnes
0.50
 
Nadia Boeding
0.50
 
Kamryn Bailey
0.50
 
12
NORTH CEDAR
28.00
Point Breakdown
 
Darby Hawtrey
7.50
 
Kelly Proesch
5.50
 
Tessa Fields
3.50
 
Cassie Cox
2.00
 
Callie Meyer
2.00
 
Syd Dennis
2.00
 
Grace Proesch
2.00
 
Andrea Wachendorf
1.50
 
Leah Crock
1.00
 
Nichole Sander
1.00
 
13
DUNKERTON
26.00
Point Breakdown
 
Macey Tisue
12.50
 
Kaitlyn Wilder
8.00
 
Jordenn Smith
1.00
 
Bethany Christians
1.00
 
Bailey Vanlengen
1.00
 
Steph Schmidt
1.00
 
Kacey Fettkether
0.50
 
Katie Conger
0.50
 
Julia Rindels
0.50
 
14
WAPSIE VALLEY
16.00
Point Breakdown
 
Mackenzie Goeller
16.00
 
15
ALBIA
11.00
Point Breakdown
 
Sherryl Mae Rowe
4.00
 
Abbey Griffin
3.00
 
Jenah McCarty
2.00
 
Kyleigh Guthridge
1.00
 
Hannah Isley
1.00
 
100M Dash - Finals - Heat 6
1
Ellie Masten
BENTON - VH
12.33
10.00
2
Ya' Mia Ailes-Primes
KEOKUK
12.65
8.00
3
Hannah Anderson
WASHINGTON
12.85
6.00
4
Lindsey Campbell
KEOKUK
13.56
4.00
5
Odeleine Daugherty
MASON CITY
13.58
2.00
6
Lauren Slouha
BENTON - VH
13.64
1.00
7
Isabel Bailey
WASHINGTON
13.65
9
Chaise Lange
IOWA CITY-LIBERTY
13.81
100M Dash - Finals - Heat 5
8
Julia Rindels
DUNKERTON
13.70
11
Erin Heaton
ALBIA
13.97
12
Tiana Stokes
KEOKUK
14.13
13
Hunter Humphrey
TIPTON
14.15
16
Makenna Van Syoc
MASON CITY
14.31
18
Virginia Scandridge
MOUNT PLEASANT
14.51
21
Whitney Traetow
CLEAR CREEK AMANA
14.55
24
Ellie Spurgin
ALBIA
14.83
100M Dash - Finals - Heat 4
14
Anna Venenga
WASHINGTON
14.21
15
Tuesday Krabill
MOUNT PLEASANT
14.29
17
Olivia Williams
FT. MADISON
14.50
19
Taylee Wolfer
ALBIA
14.53
22
Lauren Lasswell
CLEAR CREEK AMANA
14.56
27
Sierra Soto
MASON CITY
14.99
28
TraVoiya Smith
WATERLOO EAST
15.12
34
Dejah Seals
IOWA CITY-LIBERTY
15.45
100M Dash - Finals - Heat 3
10
Megan Schulte
BENTON - VH
13.88
20
Allison Major
ALBIA
14.54
25
Chloee Martin
MOUNT PLEASANT
14.90
26
Ashlyn Pompo
CLEAR CREEK AMANA
14.95
29
Emma Torgler
FT. MADISON
15.14
31
Evie Nehman
MASON CITY
15.21
33
Katie Conger
DUNKERTON
15.39
Aaliya Meeks
WATERLOO EAST
SCR
100M Dash - Finals - Heat 2
23
Josalyn Hamilton
WATERLOO EAST
14.80
30
Bailey Davidson
BENTON - VH
15.17
34
Jazmin Galvez-Vasquez
WATERLOO EAST
15.45
36
Eva Stewart
IOWA CITY-LIBERTY
15.69
37
Hannah Fadness
DUNKERTON
15.86
40
Riley Fisher
IOWA CITY-LIBERTY
16.68
41
Nour Albashair
CLEAR CREEK AMANA
17.03
43
Anna Schroeder
FT. MADISON
18.76
100M Dash - Finals - Heat 1
32
Averee Kasik
NORTH CEDAR
15.38
37
Sarah Hansen
NORTH CEDAR
15.86
39
Abby Robinson
DUNKERTON
15.99
42
Jocelyn Baltazar
TIPTON
17.86
44
Alycia Barclay
TIPTON
19.08
45
Araceli Martinez
TIPTON
20.00
Jada Lamm
FT. MADISON
SCR
200M Dash - Finals - Heat 8
1
Karsyn Stratton
CLEAR CREEK AMANA
28.09
10.00
2
Tamera Moorer
KEOKUK
28.13
8.00
3
Leah Marek
WASHINGTON
28.42
6.00
5
Jenah McCarty
ALBIA
29.11
2.00
7
Lindsey Campbell
KEOKUK
29.31
14
Erin Heaton
ALBIA
30.04
200M Dash - Finals - Heat 7
4
Isabel Bailey
WASHINGTON
29.02
4.00
6
Aliyah Franklin
WATERLOO EAST
29.14
1.00
7
Shakayla Lamer
BENTON - VH
29.31
9
Rachel Bierman
TIPTON
29.47
10
Julia Rindels
DUNKERTON
29.54
12
Aariona Ezell
WATERLOO EAST
29.64
200M Dash - Finals - Heat 6
11
Tiana Stokes
KEOKUK
29.55
15
Kamryn Bailey
FT. MADISON
30.32
18
Nadia Boeding
FT. MADISON
30.44
20
Jada Murphy
IOWA CITY-LIBERTY
30.76
23
Alicia Wilder
DUNKERTON
31.31
24
Kyleigh Guthridge
ALBIA
31.32
200M Dash - Finals - Heat 5
13
Lizzy Quintero
MASON CITY
29.97
16
Lauren Price
BENTON - VH
30.33
17
Ellie Spurgin
ALBIA
30.36
19
Tuesday Krabill
MOUNT PLEASANT
30.59
33
Hailey Stewart
TIPTON
32.18
38
Mariah Petersen
TIPTON
33.12
200M Dash - Finals - Heat 4
21
Heather Nelsen
MASON CITY
31.11
25
Makaiyla Johnson
WATERLOO EAST
31.51
26
Virginia Scandridge
MOUNT PLEASANT
31.70
32
Chloee Martin
MOUNT PLEASANT
32.02
35
Jordan Neely
CLEAR CREEK AMANA
32.66
36
Alizah Elliott
KEOKUK
32.67
200M Dash - Finals - Heat 3
22
TraVoiya Smith
WATERLOO EAST
31.14
27
Katie Conger
DUNKERTON
31.72
30
Katherine Wright
BENTON - VH
31.90
34
Emma Torgler
FT. MADISON
32.45
40
Aleah Rees
IOWA CITY-LIBERTY
33.78
47
Hayley Allen
IOWA CITY-LIBERTY
37.82
200M Dash - Finals - Heat 2
28
Ashlyn Pompo
CLEAR CREEK AMANA
31.79
29
Evie Nehman
MASON CITY
31.84
31
Bailey Davidson
BENTON - VH
31.94
37
Sierra Soto
MASON CITY
32.75
41
Cloe Telleen
WASHINGTON
33.92
45
Riley Fisher
IOWA CITY-LIBERTY
36.13
200M Dash - Finals - Heat 1
39
Hannah Fadness
DUNKERTON
33.64
42
Dominique Seagren
CLEAR CREEK AMANA
34.19
43
Aly Kharitonova
WASHINGTON
35.53
44
Isabell Garcia
TIPTON
35.57
46
Francis Bittle
MOUNT PLEASANT
36.83
48
Anna Schroeder
FT. MADISON
41.27
400M Dash - Finals - Heat 5
1
Brett Schneider
FT. MADISON
1:03.90
10.00
2
Macey Tisue
DUNKERTON
1:04.92
8.00
3
Cierra Lacina
CLEAR CREEK AMANA
1:05.15
6.00
4
Sommer Daniel
TIPTON
1:05.94
4.00
6
Delaney McDowell
MOUNT PLEASANT
1:07.42
1.00
10
Aariona Ezell
WATERLOO EAST
1:14.26
400M Dash - Finals - Heat 4
5
Tamera Moorer
KEOKUK
1:07.15
2.00
7
Kelley Leisure
TIPTON
1:08.51
8
Dazzia Caston-Gonzalez
IOWA CITY-LIBERTY
1:09.64
9
Brooke Stout
WASHINGTON
1:11.01
Chloe Graber
MOUNT PLEASANT
SCR
400M Dash - Finals - Heat 3
11
Maya Sahu
BENTON - VH
1:14.45
12
Chloee Barker
IOWA CITY-LIBERTY
1:17.07
14
Morgan Weepie
DUNKERTON
1:17.25
16
Aly Kharitonova
WASHINGTON
1:19.71
17
Alana Just
IOWA CITY-LIBERTY
1:21.10
Savannah Swanson
DUNKERTON
SCR
400M Dash - Finals - Heat 2
13
Olivia Price
BENTON - VH
1:17.08
15
Aurora Vansickel
MOUNT PLEASANT
1:17.59
18
Abby Robinson
DUNKERTON
1:21.81
20
Kenadi Krenz
TIPTON
1:27.75
22
Hayley Allen
IOWA CITY-LIBERTY
1:30.64
400M Dash - Finals - Heat 1
19
Francis Bittle
MOUNT PLEASANT
1:26.68
21
Sarah Mishmash
BENTON - VH
1:30.55
23
Isabella DiBeasi
CLEAR CREEK AMANA
1:31.89
800M Run - Finals - Heat 2
1
Madi Hoekstra
CARLISLE
2:29.73
10.00
2
Alivia See
WATERLOO EAST
2:33.66
8.00
3
Lauren Woeste
BENTON - VH
2:33.86
6.00
4
Abby Ryon
MOUNT PLEASANT
2:35.06
4.00
5
Mckenzie Logan
IOWA CITY-LIBERTY
2:38.73
2.00
6
Marcella Sierra
MASON CITY
2:38.76
1.00
7
Carli Teisinger
DUNKERTON
2:39.78
8
Madisyn Heller
MASON CITY
2:39.83
9
Hailee Ricklefs
BENTON - VH
2:40.36
10
Anna Reese
IOWA CITY-LIBERTY
2:40.45
11
Claire Horak
WASHINGTON
2:44.16
12
Grace Stewart
CLEAR CREEK AMANA
2:44.58
14
Ashlynn Shimp
DUNKERTON
2:48.96
15
Claire Mendez
FT. MADISON
2:54.66
800M Run - Finals - Heat 1
13
Katelyn Buscher
BENTON - VH
2:47.83
16
Lauren King
FT. MADISON
2:56.79
17
Kelsey Notestein
MOUNT PLEASANT
2:58.44
18
Chloee Barker
IOWA CITY-LIBERTY
3:02.17
19
Bethany Christians
DUNKERTON
3:02.47
20
Allison Hippen
WASHINGTON
3:03.74
21
Kayley Clark
TIPTON
3:05.30
22
Peyton Cuddeback
WASHINGTON
3:07.49
23
Emma Schellhorn
WATERLOO EAST
3:15.43
24
Daria Dilparic
WATERLOO EAST
3:18.38
25
Alana Just
IOWA CITY-LIBERTY
3:27.51
26
Sophia Manley
WATERLOO EAST
3:27.54
27
Rose Hutson
KEOKUK
3:30.37
Lily Fettkether
DUNKERTON
SCR
100M Hurdles - Finals - Heat 5
1
Grace Martensen
BENTON - VH
14.96
10.00
2
Aricka Lambson
CARLISLE
15.37
8.00
3
Taylor Cannon
IOWA CITY-LIBERTY
15.49
6.00
5
Jocelyn Haack
CARLISLE
16.47
2.00
6
Hannah Isley
ALBIA
16.73
1.00
7
Serenity Keomanivong
MOUNT PLEASANT
16.77
8
Lillia Tate
KEOKUK
17.00
10
Laura Maschino
BENTON - VH
17.16
100M Hurdles - Finals - Heat 4
4
Kelly Proesch
NORTH CEDAR
16.24
4.00
9
Mallory Thys
BENTON - VH
17.06
11
Karsyn Lamm
MOUNT PLEASANT
17.54
13
Ashlyn Curry
TIPTON
17.90
14
Jada Murphy
IOWA CITY-LIBERTY
18.05
16
Madelynn Langridge
CLEAR CREEK AMANA
18.39
18
Demeri Bell
WASHINGTON
18.71
19
Blake Ehler
TIPTON
18.74
100M Hurdles - Finals - Heat 3
15
Taylor Barnes
FT. MADISON
18.29
17
Michaela Hoffman
WASHINGTON
18.60
20
Kellie Dallmeyer
WASHINGTON
19.23
21
Sophia Carlson
BENTON - VH
19.29
22
Elizabeth Bierman
TIPTON
19.49
23
Ali Rood
MASON CITY
19.59
28
Skyler Johnson
MASON CITY
20.12
34
Dazzia Caston-Gonzalez
IOWA CITY-LIBERTY
21.69
100M Hurdles - Finals - Heat 2
27
Nika Spaur
ALBIA
19.94
29
Alizah Elliott
KEOKUK
20.25
30
Madeline Fox
CLEAR CREEK AMANA
20.31
31
Kaitlyn Lester
MASON CITY
20.38
33
Courtney Petersen
TIPTON
21.59
36
Siona Smith
KEOKUK
22.85
37
Dejah Seals
IOWA CITY-LIBERTY
29.88
Eleanor Magee
DUNKERTON
SCR
100M Hurdles - Finals - Heat 1
12
Tristine Viers
CARLISLE
17.87
24
Taylee Wolfer
ALBIA
19.71
25
Katelyn LeFleur
CLEAR CREEK AMANA
19.75
26
Olivia Marek
WASHINGTON
19.93
32
Lindsey Manser
ALBIA
20.69
35
Jaela Theroith
WATERLOO EAST
21.81
Jordenn Smith
DUNKERTON
SCR
Madelyn Swigart
FT. MADISON
SCR
1500M Run - Finals
1
Emma Davison
MASON CITY
4:58.93
10.00
2
Camille Mac
IOWA CITY-LIBERTY
4:59.34
8.00
3
Megan Sievers
CARLISLE
5:06.63
6.00
4
Taylor Murray
MOUNT PLEASANT
5:19.47
4.00
5
Mckenzie Logan
IOWA CITY-LIBERTY
5:19.61
2.00
6
Lauren Woeste
BENTON - VH
5:35.33
1.00
7
Amanda Smith
TIPTON
5:37.04
8
Kaylie Barker
CLEAR CREEK AMANA
5:43.51
9
Hailee Ricklefs
BENTON - VH
5:45.91
10
Kallie Wallick
TIPTON
5:50.98
11
Brooke Stout
WASHINGTON
5:52.40
12
Claire Mendez
FT. MADISON
5:56.09
13
Claire Holtkamp
MOUNT PLEASANT
5:56.54
14
Becca Pistek
ALBIA
6:05.41
15
Lauren King
FT. MADISON
6:10.87
16
Zoe Stonebraker
TIPTON
6:12.23
17
Doris Dilparic
WATERLOO EAST
6:14.52
18
Addison Six
WASHINGTON
6:17.55
19
Alyssa Ellis
BENTON - VH
6:20.04
20
Adriana Rodriguez
WATERLOO EAST
6:22.94
21
Ally Loren
CLEAR CREEK AMANA
6:39.42
22
Steph Schmidt
DUNKERTON
6:41.09
23
Kayley Clark
TIPTON
6:53.60
24
Cameron Malichky
WASHINGTON
6:57.89
25
Daria Dilparic
WATERLOO EAST
7:00.29
26
Isabella DiBeasi
CLEAR CREEK AMANA
7:10.51
27
Olivia Smyka
CLEAR CREEK AMANA
7:21.33
Alivia See
WATERLOO EAST
SCR
3000M Run - Finals
1
Camille Mac
IOWA CITY-LIBERTY
10:40.50
10.00
2
Abby Ryon
MOUNT PLEASANT
10:46.47
8.00
3
Claire Mendez
FT. MADISON
11:59.27
6.00
4
Sherryl Mae Rowe
ALBIA
12:00.58
4.00
5
Kaylie Barker
CLEAR CREEK AMANA
12:07.53
2.00
6
Kallie Wallick
TIPTON
12:19.84
1.00
7
Carly Montz
NORTH CEDAR
12:38.83
8
Kelsey Notestein
MOUNT PLEASANT
12:42.90
9
Zoe Stonebraker
TIPTON
13:14.34
10
Doris Dilparic
WATERLOO EAST
13:24.66
11
Peyton Cuddeback
WASHINGTON
13:26.95
12
Alexandra Loren
CLEAR CREEK AMANA
14:40.02
13
Karly Cerda
NORTH CEDAR
15:09.91
400M Hurdle - Finals - Heat 3
1
Brett Schneider
FT. MADISON
1:07.90
10.00
2
Maggie Cristoforo
MOUNT PLEASANT
1:08.02
8.00
3
Ashley Telleen
WASHINGTON
1:11.16
6.00
4
Macey Tisue
DUNKERTON
1:15.88
4.00
7
Tiffany Schott
TIPTON
1:19.65
8
Lily Fettkether
DUNKERTON
1:20.07
400M Hurdle - Finals - Heat 2
5
Madeline Fox
CLEAR CREEK AMANA
1:19.13
2.00
10
Brynn Beenblossom
WASHINGTON
1:24.71
13
Katelyn LeFleur
CLEAR CREEK AMANA
1:26.42
14
Lindsey Manser
ALBIA
1:28.41
15
Ashlyn Curry
TIPTON
1:31.07
17
Madelyn Swigart
FT. MADISON
1:31.50
400M Hurdle - Finals - Heat 1
6
Raigan Munson
FT. MADISON
1:19.50
1.00
9
Sara Pistek
ALBIA
1:24.52
11
Nika Spaur
ALBIA
1:25.64
12
Jordenn Smith
DUNKERTON
1:25.68
16
Emily Finn
BENTON - VH
1:31.09
Eleanor Magee
DUNKERTON
SCR
Discus - Finals - Heat 3
1
Mackenzie Goeller
WAPSIE VALLEY
136-08
10.00
2
Jamie Kofron
TIPTON
132-00
8.00
3
Ainsley Schrock
CLEAR CREEK AMANA
120-00
6.00
4
Kaitlyn Wilder
DUNKERTON
111-09.50
4.00
6
Nichole Sander
NORTH CEDAR
106-07
1.00
7
Angie Gorkow
BENTON - VH
100-03
8
Bryanna Simmermaker
TIPTON
99-04
11
Haylee Broadwell
KEOKUK
93-07
13
Grace Tobin
MASON CITY
91-03
14
Kasi McWhorter
BENTON - VH
89-01
15
Miranda Jones
IOWA CITY-LIBERTY
87-08
20
Madison Benson
KEOKUK
82-03
Discus - Finals - Heat 2
5
Callie Meyer
NORTH CEDAR
107-08
2.00
9
Elizabeth Bierman
TIPTON
93-11
10
Alyssa Striegel
MOUNT PLEASANT
93-09
12
Shannon McLain
ALBIA
92-06
16
Allison Ryan
TIPTON
85-04
17
Grace Kelley
MOUNT PLEASANT
84-06
18
Jayden Scott
KEOKUK
84-05
19
Carly Seeck
MASON CITY
84-01
21
Rylee Leshen
ALBIA
78-11
23
Cierra Miller
WASHINGTON
78-00
24
Karsyn Semelroth
BENTON - VH
77-00
27
Mariah Ambrose
WATERLOO EAST
71-04
29
Kira Ropp
WASHINGTON
70-02
30
Daylyn Wondra
FT. MADISON
68-00
Discus - Finals - Heat 1
22
Lexy Curtis
MASON CITY
78-02
25
Hannah Isley
ALBIA
73-11
26
Lillie Haman
CLEAR CREEK AMANA
72-00
28
Samantha Miller
WASHINGTON
70-09
31
Bobbi Tilkes
MASON CITY
66-09
32
Madison Fishback
WASHINGTON
66-05
33
Dakaria Matthews
CLEAR CREEK AMANA
57-07
34
Cara Linnencamp
WASHINGTON
46-11
35
Emily Floth
WATERLOO EAST
45-11
36
Nauytca Heidelberg
IOWA CITY-LIBERTY
44-11
37
Morgan Weepie
DUNKERTON
42-07
38
Lily Fettkether
DUNKERTON
37-11
39
Eleanor Magee
DUNKERTON
31-07
Kaitlyn Witt
CLEAR CREEK AMANA
SCR
High Jump - Finals
1
Piper Watson
MASON CITY
5-03.00
10.00
2
Miracle Ailes
KEOKUK
5-00.00
8.00
3
Darby Hawtrey
NORTH CEDAR
4-10.00
6.00
4
Abbey Griffin
ALBIA
4-10.00
3.00
4
Andrea Roller
CLEAR CREEK AMANA
4-10.00
3.00
6
Kyleigh Guthridge
ALBIA
4-10.00
1.00
7
Lexi Crist
NORTH CEDAR
4-08.00
8
Makenna Bonewitz
BENTON - VH
4-04.00
9
Addison Six
WASHINGTON
4-04.00
Brynn Beenblossom
WASHINGTON
NH
Olivia Marek
WASHINGTON
NH
Ashlyn Pompo
CLEAR CREEK AMANA
NH
Allison Major
ALBIA
NH
Parker Schroeder
BENTON - VH
NH
Long Jump - Finals - Heat 2
1
Alanna Muhammad
WATERLOO EAST
16-06.75
10.00
2
Lyndi Vantiger
MOUNT PLEASANT
15-11.50
8.00
3
Hannah Thomas
MASON CITY
15-10.75
6.00
4
Isabel Bailey
WASHINGTON
15-06.75
4.00
5
Shamya Jenkins
WATERLOO EAST
15-06.50
2.00
6
Karsyn Stratton
CLEAR CREEK AMANA
15-05.75
1.00
7
Lauren Slouha
BENTON - VH
15-03.50
8
Jada Murphy
IOWA CITY-LIBERTY
14-09.50
9
Adelynn Ahartz
CARLISLE
14-09.00
10
Hannah Anderson
WASHINGTON
14-05.00
Amanee Clark
WATERLOO EAST
SCR
Jenah Greiner
WASHINGTON
ND
Long Jump - Finals - Heat 1
10
Makenna Bonewitz
BENTON - VH
14-05.00
12
Olivia Williams
FT. MADISON
14-03.00
13
Kylie Cashman
FT. MADISON
14-01.50
14
Lizzy Quintero
MASON CITY
14-01.00
15
Danica Workman
ALBIA
13-08.50
16
Whitney Traetow
CLEAR CREEK AMANA
13-05.75
17
Kassidie Galloway
NORTH CEDAR
13-05.50
18
Sam Koth
NORTH CEDAR
12-10.50
19
Eleanor Magee
DUNKERTON
12-05.50
20
Jenny Jones-Kelly
ALBIA
12-03.00
21
Savannah Swanson
DUNKERTON
11-04.50
22
Sara Webb
TIPTON
10-08.75
23
Abby Robinson
DUNKERTON
8-09.00
Jordenn Smith
DUNKERTON
ND
Sophia Kleese
WASHINGTON
ND
Shot Put - Finals - Heat 3
1
Jamie Kofron
TIPTON
44-03.50
10.00
2
Lexie Magnani
MOUNT PLEASANT
38-06.00
8.00
3
Mackenzie Goeller
WAPSIE VALLEY
38-01.00
6.00
4
Kaitlyn Wilder
DUNKERTON
37-05.50
4.00
5
Grace Tobin
MASON CITY
37-02.50
2.00
7
Nichole Sander
NORTH CEDAR
36-04.50
7
Brooke Kruse
CARLISLE
36-04.50
10
Grace Bittle
MOUNT PLEASANT
33-03.50
11
Allison Ryan
TIPTON
32-09.50
13
Ainsley Schrock
CLEAR CREEK AMANA
32-03.00
14
Kasi McWhorter
BENTON - VH
31-08.00
15
Bryanna Simmermaker
TIPTON
30-06.00
16
Shannon McLain
ALBIA
30-02.50
Shot Put - Finals - Heat 2
6
Leah Crock
NORTH CEDAR
36-07.00
1.00
9
Hannah Isley
ALBIA
33-08.00
12
Leigh Johnson
FT. MADISON
32-07.50
17
Madison Benson
KEOKUK
30-01.00
18
Rylee Leshen
ALBIA
30-00.00
19
Sydney McCarron
KEOKUK
29-10.50
20
Lexy Curtis
MASON CITY
28-10.00
21
Miranda Jones
IOWA CITY-LIBERTY
28-09.50
22
Carly Seeck
MASON CITY
28-01.50
24
Samantha Miller
WASHINGTON
27-10.00
27
Kira Ropp
WASHINGTON
26-01.00
28
Alicia Wilder
DUNKERTON
24-03.00
30
Jayden Scott
KEOKUK
23-08.50
Shot Put - Finals - Heat 1
23
Elizabeth Bierman
TIPTON
28-01.00
25
Bobbi Tilkes
MASON CITY
26-10.00
26
Grace Kelley
MOUNT PLEASANT
26-09.50
29
Karsyn Semelroth
BENTON - VH
24-02.50
31
Mariah Ambrose
WATERLOO EAST
23-07.00
32
Eva Stewart
IOWA CITY-LIBERTY
22-09.00
33
Lillie Haman
CLEAR CREEK AMANA
22-02.00
34
Dakaria Matthews
CLEAR CREEK AMANA
21-08.00
35
Cara Linnencamp
WASHINGTON
20-11.00
36
Emma Herr
WASHINGTON
20-07.50
37
Madison Fishback
WASHINGTON
19-11.00
38
Emily Floth
WATERLOO EAST
18-09.00
39
Nauytca Heidelberg
IOWA CITY-LIBERTY
15-06.00
Kaitlyn Witt
CLEAR CREEK AMANA
SCR
4X100M Relay - Finals - Heat 4
1
BENTON - VH
49.28
10.00
Runners
Gabbi Garman
Ellie Masten
Elizabeth Masten
Grace Martensen
 
2
KEOKUK
51.64
8.00
Runners
Lillia Tate
Megan Geisler
Miracle Ailes
Ya' Mia Ailes-Primes
 
3
WATERLOO EAST
51.78
6.00
Runners
Shamya Jenkins
Alanna Muhammad
Jasmine Dunn
Kerris Roberts
 
4
MOUNT PLEASANT
52.63
4.00
Runners
Dani Broeker
Kalynn Batey
Lyndi Vantiger
Avery Sutter
 
6
CLEAR CREEK AMANA
53.06
Runners
Karsyn Stratton
Andrea Roller
Madelynn Langridge
Cierra Lacina
Riley Hennes
 
8
WAPSIE VALLEY
53.99
Runners
McKenna Miller
Sammi Kane
Kinley Saulsberry
Kaci Beesecker
Macy Miller