55M Dash - Finals - Heat 4
1
Janyla Hoskins
Dub Hempstead
7.60
2
Mary Kate Wille
Central elkader
7.76
3
Isabelle Bennett
Beckman - D
7.80
5
Abigail Wallace
Wahlert High School
7.86
6
Jenna Coates
Dub Hempstead
8.01
8
Skylynn Reding
Dub Hempstead
8.02
10
Ariana Yakilch
Wahlert High School
8.07
14
Ana Chandlee
Wahlert High School
8.43
55M Dash - Finals - Heat 3
4
Morgan Funke
Beckman - D
7.84
6
Catie Brosius
Western Dubuque
8.01
9
Imani Busch
Dubuque Senior
8.04
11
Savanah Strunk
Dvpt- West
8.15
12
Maddy Wille
Central elkader
8.40
13
Katie Krapfl
Wahlert High School
8.42
20
Tatum Burroughs
Central elkader
8.99
23
Mikayla Teasdale
Dub Hempstead
9.37
55M Dash - Finals - Heat 2
15
Olivia Lord
Dvpt- West
8.50
16
Olivia Hefel
Western Dubuque
8.64
17
Jennifer Bardon
Dubuque Senior
8.68
17
Deshja Myers
Dvpt- West
8.68
21
Darlena Peterson
Beckman - D
9.24
25
Ashlyn Conley
Dubuque Senior
9.57
Ashlee Hirsch
Western Dubuque
DNS
55M Dash - Finals - Heat 1
19
Kayla Winders
Dubuque Senior
8.76
22
Gloria Rauen
Beckman - D
9.27
24
Cheyenne Jones
Dvpt- West
9.38
200M Dash - Finals - Heat 5
1
Stevie Lambe
Dubuque Senior
27.27
2
Janyla Hoskins
Dub Hempstead
28.26
3
Aliyah Carter
Wahlert High School
28.41
5
Abigail Wallace
Wahlert High School
28.97
8
Ariana Yakilch
Wahlert High School
29.59
9
Megan Hammerand
Dub Hempstead
29.62
200M Dash - Finals - Heat 4
4
Heather Boeckenstedt
Beckman - D
28.74
6
Jenna Coates
Dub Hempstead
29.45
11
Micki Blean
Dub Hempstead
30.18
14
Lexie Maas
Western Dubuque
30.87
17
Mary Kate King
Wahlert High School
32.37
21
Olivia Hefel
Western Dubuque
33.89
200M Dash - Finals - Heat 3
7
MaKayla Koelker
Beckman - D
29.57
12
Brooke Netcott
Dvpt- West
30.61
13
Bridget Webster
Dubuque Senior
30.81
15
Shelby Olberding
Western Dubuque
31.42
16
Nell McDermott
Beckman - D
32.02
22
Dariana Brown
Dvpt- West
35.16
200M Dash - Finals - Heat 2
10
Bre Thomas
Dvpt- West
30.01
18
Kayla Winders
Dubuque Senior
32.80
19
Meliah Eiben
Beckman - D
33.36
20
Hannah Winders
Dubuque Senior
33.73
200M Dash - Finals - Heat 1
23
Allie Mussman
Central elkader
36.82
24
Abigail Link
Dvpt- West
40.13
25
Aziza Nauryzbayeva
Central elkader
43.79
400M Dash - Finals - Heat 3
1
Laney Herman
Dub Hempstead
1:07.83
2
Kylie Steffensmeier
Beckman - D
1:10.64
3
Ellie ONeill
Dub Hempstead
1:10.92
4
Addie McDermott
Beckman - D
1:11.27
5
Kate Kealey
Dvpt- West
1:12.04
6
Tiana Negron
Dvpt- West
1:12.44
400M Dash - Finals - Heat 2
7
Sarah Kakert
Dvpt- West
1:15.29
8
Ashley Meyer
Dubuque Senior
1:21.13
9
Emily Barron
Dvpt- West
1:21.62
10
Hannah McDermott
Wahlert High School
1:25.00
13
Ashlee Hirsch
Western Dubuque
1:35.56
MaKayla Koelker
Beckman - D
DQ
400M Dash - Finals - Heat 1
11
Breann Grant
Dubuque Senior
1:28.96
12
Emma Hayes
Dubuque Senior
1:33.40
14
Wendy Flores
Dubuque Senior
1:51.37
55M Hurdles - Finals - Heat 3
1
Heather Boeckenstedt
Beckman - D
8.88
2
Elayna Bahl
Western Dubuque
8.95
3
Brooke Lucas
Beckman - D
9.49
4
Ivy Dearstone
Dub Hempstead
9.96
8
Ashley Donovan
Dubuque Senior
10.66
13
Taylor Kremer
Dubuque Senior
11.24
18
Delanie Moeggenberg
Dubuque Senior
12.05
55M Hurdles - Finals - Heat 2
5
Anika Brehm
Beckman - D
10.24
6
Tiana Negron
Dvpt- West
10.27
7
Mckenna Jaster
Central elkader
10.42
9
Tori Bettcher
Western Dubuque
10.77
10
Andrea Longstreet
Dub Hempstead
10.80
11
Mariah Clay
Dubuque Senior
10.90
12
Lexi Maas
Dub Hempstead
11.02
14
Faith Jasper
Dub Hempstead
11.47
55M Hurdles - Finals - Heat 1
15
Ariel Dennler
Central elkader
11.55
16
Maci Kluesner
Central elkader
11.56
17
Kiya Wolf
Dvpt- West
11.75
19
Sarah Kakert
Dvpt- West
12.10
20
Hailey Mahoney
Central elkader
13.32
21
Melanie Lutgen
Beckman - D
14.31
22
Bre Thomas
Dvpt- West
21.68
600M Run - Finals - Heat 2
1
Emma Holesinger
Dub Hempstead
1:53.00
2
Alixandra Oliver
Wahlert High School
1:53.98
3
Abbie Lenton
Western Dubuque
1:56.36
7
Emily Schmitt
Dub Hempstead
2:05.79
8
Bailey Hammerand
Dubuque Senior
2:06.46
600M Run - Finals - Heat 1
4
Maria Gudenkauf
Western Dubuque
1:58.30
5
Gracie Long
Wahlert High School
2:00.61
6
Alora Rapp
Dubuque Senior
2:03.08
9
Amanda Behnke
Western Dubuque
2:07.29
10
Cali Rampton
Dubuque Senior
2:11.17
11
Bry Potter
Western Dubuque
2:47.56
800M Run - Finals - Heat 2
1
Lauren Miller
Dubuque Senior
2:30.61
2
Holly Hohmann
Wahlert High School
2:37.17
3
Hannah Brown
Dub Hempstead
2:37.66
4
Grace Lueken
Wahlert High School
2:42.80
5
Karlie Welbes
Wahlert High School
2:42.95
6
Abigail Klauer
Wahlert High School
2:46.87
7
Lucia Nelson
Dubuque Senior
2:47.87
8
Josie Stackis
Dubuque Senior
2:51.17
9
Lauren Klein
Western Dubuque
2:52.19
11
Amelia Klostermann
Western Dubuque
3:09.29
16
Emerson Rheingans
Dub Hempstead
3:45.20
Pam Friede
Dvpt- West
DNS
800M Run - Finals - Heat 1
10
Kaylyn Sparks
Dvpt- West
3:01.72
12
Meggan Post
Western Dubuque
3:12.31
13
Maria Gourley
Dub Hempstead
3:18.36
14
Mackenzie Vlazny
Central elkader
3:38.60
15
Mallory Dillon
Dub Hempstead
3:39.92
1500M Run - Finals - Heat 2
1
Camryn Reeg
Bellevue
5:18.50
2
Gabbie Moran
Wahlert High School
5:20.27
3
Elly Burds
Western Dubuque
5:20.29
4
Mia Rampton
Dubuque Senior
5:24.62
5
Kaylee Leicht
Dub Hempstead
5:26.42
6
Emma Earles
Wahlert High School
5:27.18
7
Claire Edmondson
Dubuque Senior
5:27.56
8
Aunna Husemann
Wahlert High School
5:28.58
9
Jasmine Mueller
Central elkader
5:48.07
12
Stacey Kloft
Dubuque Senior
6:00.85
16
Danielle Weber
Central elkader
6:09.75
1500M Run - Finals - Heat 1
10
Jessica Mendenhall
Dub Hempstead
5:50.46
11
Leah Wille
Western Dubuque
5:51.59
13
Gracie Long
Wahlert High School
6:01.87
14
Nicole Schmitt
Beckman - D
6:02.30
15
Isabelle Kluesner
Beckman - D
6:02.48
17
Claire Paulson
Dub Hempstead
6:15.10
18
Cassie Larson
Central elkader
6:18.05
19
Maci Steffen
Western Dubuque
6:21.11
20
Theresa Easley
Dubuque Senior
6:45.33
21
Tiana Negron
Dvpt- West
6:48.29
22
Isabelle Freund
Dvpt- West
7:03.39
Amber Meyers
Western Dubuque
DNF
3000M Run - Finals
1
Heather Hostager
Dub Hempstead
11:55.74
2
Mackenzie Gaherty
Dubuque Senior
11:56.99
3
Lilly Schmidt
Dubuque Senior
11:57.75
4
Lauren Klein
Western Dubuque
12:12.05
5
Pam Friede
Dvpt- West
13:04.27
6
Sage Smith
Dub Hempstead
13:18.96
7
Olivia Thier
Beckman - D
13:22.66
8
Molly Friede
Dvpt- West
13:23.42
High Jump - Finals
1
Cassie Hermsen
Western Dubuque
5-01.00
2
Erin McGrath
Dub Hempstead
5-00.00
3
Ivy Dearstone
Dub Hempstead
5-00.00
4
Haley LeGrand
Beckman - D
4-08.00
5
Laney Herman
Dub Hempstead
4-04.00
6
Becca Lahey
Wahlert High School
4-04.00
7
Cali Smith
Dub Hempstead
4-04.00
8
Jalisa Peiffer
Dvpt- West
4-02.00
8
Hannah Willers
Dvpt- West
4-02.00
8
Mackenzie Vlazny
Central elkader
4-02.00
11
Brittni Tieden
Central elkader
4-00.00
Lauren Oostendorp
Dvpt- West
NH
Long Jump - Finals - Heat 2
1
Aliyah Carter
Wahlert High School
15-04.25
2
Emalee Ryder
Dub Hempstead
15-03.50
3
Lexie Maas
Western Dubuque
14-07.00
4
Catie Brosius
Western Dubuque
14-06.50
5
Sophie Hefel
Wahlert High School
14-01.75
7
Mary Kate Wille
Central elkader
13-08.00
8
Abigail Wallace
Wahlert High School
13-03.75
9
Paige Hollenback
Western Dubuque
13-03.00
11
Taylor Thompson
Dvpt- West
13-00.75
12
Bailey Tonn
Dub Hempstead
12-11.25
15
Ashlyn Conley
Dubuque Senior
9-07.50
Maria Medberry
Central elkader
ND
Long Jump - Finals - Heat 1
6
Abbie Lenton
Western Dubuque
13-11.00
10
Maci Kluesner
Central elkader
13-02.50
13
Deshja Myers
Dvpt- West
12-06.00
14
Brittni Tieden
Central elkader
11-02.25
16
Emily Barron
Dvpt- West
9-05.00
Shot Put - Finals - Heat 3
1
Tonee LaFayette
Dubuque Senior
34-00.75
2
Gaby Hall
Western Dubuque
34-00.50
3
Kiera Beck
Central elkader
31-06.50
4
Jessie Lueken
Beckman - D
31-01.25
5
Hannah Lueck
Beckman - D
31-00.75
6
Morgan Montgomery
Wahlert High School
30-06.25
7
Madi Kalb
Western Dubuque
29-09.75
8
Jayme Wuertzer
Dub Hempstead
28-03.75
9
Kristi Eberhardt
Central elkader
28-00.00
10
Courtney Mensen
Western Dubuque
27-09.25
19
Genna Nielsen
Dubuque Senior
26-05.25
20
Lydia Wehrspann
Dubuque Senior
25-11.00
Shot Put - Finals - Heat 2
12
Jenna Hoefler
Western Dubuque
27-01.50
14
Becca Breitbach
Dub Hempstead
26-11.25
15
Skyler Soppe
Dub Hempstead
26-10.00
16
Caitlin Kennedy
Beckman - D
26-06.50
17
Addie Huehnergarth
Western Dubuque
26-06.25
18
Grace Kramer
Western Dubuque
26-05.50
21
Chandra Duyvejonck
Dvpt- West
25-09.25
22
Lauren Ruden
Dubuque Senior
25-07.50
23
Paige Townley
Dvpt- West
25-03.00
24
Hannah Snyder
Dubuque Senior
24-05.50
25
Emma Decker
Dub Hempstead
23-07.00
28
Alexis Sisler
Dubuque Senior
22-07.50
Shot Put - Finals - Heat 1
10
Mackenzie Evans
Dvpt- West
27-09.25
13
Chloe Mohr
Dvpt- West
26-11.50
26
Anna Myers
Dvpt- West
23-04.25
27
Hailey Mahoney
Central elkader
22-10.25
29
Gabby Liptak
Dub Hempstead
21-00.75
30
Aubrie Schlofeldt
Dvpt- West
20-00.75
31
Aziza Nauryzbayeva
Central elkader
17-07.50
32
Grace Welter
Dub Hempstead
17-05.75
33
Anna Horsfall
Wahlert High School
17-04.00
34
Avery Fair
Wahlert High School
16-00.75
Paige Hummel
Wahlert High School
ND
4X200M Relay - Finals - Heat 2
5
Western Dubuque
1:55.62
Runners
Paige Hollenback
Ella Schindler
Maddie Goodman
Carley Steffen
 
6
Dub Hempstead
1:56.01
Runners
Grace Ries
Emma Coates
Hailey Klein
Erin McGrath
 
9
Wahlert High School
2:04.92
Runners
Katie Krapfl
Becca Lahey
Sophia Skemp
Gina Huinker
 
10
Dvpt- West
2:06.53
Runners
Alabama Cox
Hannah Willers
Naveah Thomas
Malayna Carstens
 
11
Dubuque Senior
2:12.48
Runners
Jennifer Bardon
Maddy Reel
Belle McClain
Olivia Mihm
 
12
Central elkader
2:17.29
Runners
Tatum Burroughs
Danielle Weber
Kristi Eberhardt
Brittni Tieden
 
4X200M Relay - Finals - Heat 1
1
Wahlert High School
1:46.34
Runners
Molly McDonald
Anna Sherman
Libby Wedewer
Bailey Hasken
 
2
Western Dubuque
1:51.44
Runners
Catie Brosius
Jenna Burds
Cassie Hermsen
Addie Ulbrich
 
3
Dub Hempstead
1:53.88
Runners
Audra Steil
Julia Meehan
Emalee Ryder
Megan Hammerand
 
4
Dubuque Senior
1:54.72
Runners
Imani Busch
Taylor Redmond
Sydney Smith
Stevie Lambe
 
7
Central elkader
2:01.49
Runners
Maddy Wille
Deserai Weber
Lauren Schroeder
Mary Kate Wille
 
8
Dvpt- West
2:02.37
Runners
Savanah Strunk
Jalisa Peiffer
Tessa Hicks
Taylor Thompson
 
4X400M Relay - Finals - Heat 2
1
Wahlert High School
4:16.14
Runners
Kalee Osterberger
Bailey Hasken
Anna Sherman
Clare Broderick
 
7
Dubuque Senior
4:54.45
Runners
Grace Ries
Emily Tigges
Taylor Kremer
Mackenzie Gaherty
 
8
Western Dubuque
4:57.37
Runners
Lexie Maas
Tori Bettcher
Libby Freiburger
Shelby Olberding
 
9
Dvpt- West
5:02.24
Runners
Sarah Kakert
Malayna Carstens
Kate Kealey
Tessa Hicks
 
10
Central elkader
5:03.41
Runners
Riley Schroeder
Zoe Barker
Maci Kluesner
Lauren Schroeder
 
11
Dvpt- West
5:05.54
Runners
Naveah Thomas
Olivia Lord
Kiya Wolf
Abby Rattermann
 
4X400M Relay - Finals - Heat 1
2
Wahlert High School
4:19.09
Runners
Rian Knapp
Libby Wedewer
Ellie Osterberger
Molly McDonald
 
3
Western Dubuque
4:24.82
Runners
Jenna Burds
Jordan Burds
Cassie Hermsen
Addie Ulbrich
 
4
Dub Hempstead
4:25.74
Runners
Audra Steil
Julia Meehan
Emma Coates
Grace Ries
 
5
Dubuque Senior
4:30.56
Runners
Taylor Redmond
Melia Stackis
Ashley Donovan
Stevie Lambe
 
6
Beckman - D
4:35.51
Runners
Haley LeGrand
Katie Fitzgerald
Anika Brehm
Emma Squiers
 
4X800M Relay - Finals
1
Wahlert High School
10:28.67
Runners
Kalee Osterberger
Gabbie Moran
Holly Hohmann
Grace Lueken
 
2
Wahlert High School
10:36.42
Runners
Ellie Osterberger
Aunna Husemann
Alixandra Oliver
Abigail Klauer
 
3
Dub Hempstead
10:47.59
Runners
Emily Schmitt
Hannah Brown
Emma Holesinger
Kaylee Leicht
 
4
Dubuque Senior
11:00.96
Runners
Grace Ries
Katie Miron
Claire Edmondson
Mia Rampton
 
5
Central elkader
11:03.96
Runners
Deserai Weber
Riley Schroeder
Danielle Weber
Jasmine Mueller
 
6
Western Dubuque
11:20.02
Runners
Jordan Burds
Amber Meyers
Amelia Klostermann
Amanda Behnke
 
7
Western Dubuque
11:22.88
Runners
Elly Burds
Maci Steffen
Abbie Lenton
Maria Gudenkauf
 
8
Dubuque Senior
11:23.49
Runners
Josie Stackis
Lucia Nelson
Emily Tigges
Stacey Kloft
 
Beckman - D
DNF
Runners
Emma Squiers
Nicole Schmitt
Isabelle Kluesner
Leah Krantz
 
1600-Distance Medley Relay - Finals - Heat 2
3
Wahlert High School
4:52.23
Runners
Meghan Fitzgerald
Hayley Welbes
Alaina Schmidt
Emma Earles
 
7
Western Dubuque
5:16.29
Runners
Maddie Goodman
Ella Schindler
Libby Freiburger
Meggan Post
 
8
Dub Hempstead
5:18.22
Runners
Abby Kallaher
Eva McCaw
Moriah Zimmerman
Autumn Brosius
 
10
Dubuque Senior
5:43.79
Runners
Delanie Moeggenberg
Chloe Waterman
Evelyn Jenkins
Katie Gorton
 
11
Central elkader
6:16.03
Runners
Allie Mussman
Hailey Mahoney
Maria Medberry
Mackenzie Vlazny
 
Dvpt- West
DQ
Runners
Alabama Cox
Abby Rattermann
Brooke Netcott
Kaylyn Sparks
 
1600-Distance Medley Relay - Finals - Heat 1
1
Wahlert High School
4:41.35
Runners
Clare Broderick
Aliyah Carter
Rian Knapp
Karlie Welbes
 
2
Dubuque Senior
4:44.56
Runners
Mariah Clay
Hannah Winders
Elizabeth Huinker
Lauren Miller
 
4
Western Dubuque
4:53.18
Runners
Carley Steffen
Elayna Bahl
Paige Hollenback
Leah Wille
 
5
Dub Hempstead
4:59.93
Runners
Grace Becker
Micki Blean
Ella Heim
Audrey Franklin
 
6
Central elkader
5:15.98
Runners
Mckenna Jaster
Ariel Dennler
Zoe Barker
Cassie Larson
 
9
Dvpt- West
5:21.30
Runners
Savanah Strunk
Jalisa Peiffer
Tessa Hicks
Pam Friede