55M Dash - Finals
1
Laura Sherman
Wahlert- Dub
7.65
2
Katie Smith
Dub Senior
7.73
3
Mary Kate Wille
Central elkader
7.74
4
Bailey Hasken
Wahlert- Dub
7.77
5
Jackie Ganshirt
Wahlert- Dub
7.87
6
Katie Schaul
Dub Hempstead
7.99
6
Gabrielle Lenth
Central elkader
7.99
8
Maddie McCarron
Wahlert- Dub
8.00
55M Dash - Prelims - Heat 1
1
Jackie Ganshirt
Wahlert- Dub
7.84
2
Katie Schaul
Dub Hempstead
7.98
3
Maddie McCarron
Wahlert- Dub
8.04
4
Joniah Ballard
Dvpt- West
8.26
5
Brittnee Pash
Central elkader
8.54
6
Latavia Williams
Dub Senior
8.61
7
Paige Billmeyer
Dub Senior
8.84
8
Amia Combs
Dvpt- West
9.02
55M Dash - Prelims - Heat 2
1
Bailey Hasken
Wahlert- Dub
7.75
2
Mary Kate Wille
Central elkader
7.80
3
Sierra Tentis
Epworth- WD
8.08
4
McKenna Johnson
Dub Hempstead
8.12
5
Abby Gifford
Central elkader
8.47
6
Grace Ries
Dub Hempstead
8.61
7
Sydney Smith
Dub Senior
8.66
8
Olivia Feldmann
Epworth- WD
8.92
55M Dash - Prelims - Heat 3
1
Laura Sherman
Wahlert- Dub
7.73
2
Katie Smith
Dub Senior
7.89
3
Gabrielle Lenth
Central elkader
8.05
4
Kendra Elgin
Epworth- WD
8.17
5
Kelli Denlinger
Epworth- WD
8.32
6
Camauri Stokes
Dvpt- West
8.37
7
Madison McNabb
Dvpt- West
8.79
200M Dash - Finals - Heat 4
2
Hannah Cook
Dub Senior
28.52
7
Grace Ries
Dub Hempstead
30.67
10
Dyon Hickman
Dvpt- West
32.06
11
Ellie ONeill
Dub Hempstead
32.11
15
Anya Morrison
Dvpt- West
33.37
Sabrina Smith
Wahlert- Dub
DNS
200M Dash - Finals - Heat 3
1
Mary Kate Wille
Central elkader
28.22
4
Elayna Bahl
Epworth- WD
29.77
5
Kylie Cox
Wahlert- Dub
30.06
6
Gabrielle Lenth
Central elkader
30.46
8
Camauri Stokes
Dvpt- West
31.00
9
Lelia Reeg
Dub Hempstead
31.52
200M Dash - Finals - Heat 2
3
Kennadee Bockenstedt
Epworth- WD
29.73
12
Katherine Krapfl
Wahlert- Dub
32.78
13
Latavia Williams
Dub Senior
33.01
14
Amia Combs
Dvpt- West
33.24
16
Angel Miller
Dub Senior
33.57
17
Rebecca Lahey
Wahlert- Dub
35.12
200M Dash - Finals - Heat 1
Amy Weidner
Central elkader
NT
Mallory Siegert
Epworth- WD
NT
Paige Billmeyer
Dub Senior
NT
Katelynn Fangman
Central elkader
NT
Vladlena Finogeyeva
Epworth- WD
NT
400M Dash - Finals - Heat 4
1
Heather Muntz
Dub Hempstead
1:03.80
2
Jenna Burds
Epworth- WD
1:05.85
3
Zaria Lambert
Dvpt- West
1:06.53
4
Grace Herber
Wahlert- Dub
1:07.31
9
Betsy Littlewood
Dub Hempstead
1:12.11
Ellie ONeill
Dub Hempstead
DQ
400M Dash - Finals - Heat 3
5
Carley Steffen
Epworth- WD
1:10.83
6
Savannah Strunk
Dvpt- West
1:11.35
7
Valerie Herbst
Wahlert- Dub
1:11.68
8
Emma Duehr
Wahlert- Dub
1:11.71
10
Amy English
Dub Senior
1:12.28
11
Rayne Hollenback
Epworth- WD
1:13.48
400M Dash - Finals - Heat 2
12
Paige Hollenback
Epworth- WD
1:15.49
13
Brittany Owens
Dvpt- West
1:19.61
14
Sarah Kakert
Dvpt- West
1:20.22
15
Emily Kruse
Dub Senior
1:20.88
16
Maddie Keller
Dub Senior
1:21.68
400M Dash - Finals - Heat 1
17
Amy Weidner
Central elkader
1:21.88
18
Grace Rodman
Central elkader
1:25.17
19
Katelynn Fangman
Central elkader
1:27.95
55M Hurdles - Finals
1
Elayna Bahl
Epworth- WD
9.23
2
Megan Frommelt
Epworth- WD
9.32
3
Kennadee Bockenstedt
Epworth- WD
9.66
4
Kortney Lightfoot
Dub Senior
9.71
5
Hanna Horsfield
Epworth- WD
9.91
6
Anna Morris
Dub Senior
10.43
7
Anna Tuecke
Central elkader
10.45
8
Ashley Funk
Central elkader
10.47
55M Hurdles - Prelims - Heat 1
1
Kennadee Bockenstedt
Epworth- WD
9.85
2
Anna Tuecke
Central elkader
10.19
3
Taylor Redmond
Dub Senior
11.34
4
Lelia Reeg
Dub Hempstead
11.36
5
Sarah Kakert
Dvpt- West
11.66
6
Tessa Hicks
Dvpt- West
11.94
55M Hurdles - Prelims - Heat 2
1
Megan Frommelt
Epworth- WD
9.37
2
Hanna Horsfield
Epworth- WD
9.97
3
Anna Morris
Dub Senior
10.34
4
Ashley Funk
Central elkader
10.37
5
Rachel Berg
Central elkader
10.68
6
Erika Howard
Dub Hempstead
11.81
55M Hurdles - Prelims - Heat 3
1
Elayna Bahl
Epworth- WD
9.28
2
Kortney Lightfoot
Dub Senior
9.83
3
Abby Connolly
Dub Senior
10.44
4
Jalissa Peiffer
Dvpt- West
10.79
5
Ariel Dennler
Central elkader
11.82
6
Joniah Ballard
Dvpt- West
11.93
600M Run - Finals - Heat 3
1
Kylie Cox
Wahlert- Dub
1:52.75
2
Carissa Moyna
Central elkader
1:54.09
3
Emma Earles
Wahlert- Dub
1:55.62
4
Jenna Viertel
Dub Senior
1:58.40
Becca Zillig
Dub Hempstead
DNS
Krystal Tranel
Wahlert- Dub
DQ
600M Run - Finals - Heat 2
5
Ashley Donovan
Dub Senior
2:00.33
6
Anna Varley
Wahlert- Dub
2:04.01
7
Autumn Brosius
Dub Hempstead
2:12.08
8
Meghan Sigwarth
Epworth- WD
2:12.31
600M Run - Finals - Heat 1
9
McKenna Kelchen
Epworth- WD
2:22.55
10
Claire Nauman
Epworth- WD
2:36.85
Melissa Ludwig
Epworth- WD
DQ
Kate Sheckles
Dub Senior
DQ
Megan Schultz
Dub Senior
DQ
800M Run - Finals
1
Claire Nieman
Epworth- WD
2:43.74
2
Maddie Shearer
Dub Senior
2:44.56
3
Sarah Kluesner
Epworth- WD
2:48.42
4
Maria Gudenkauf
Epworth- WD
2:49.17
5
Jenna Sun
Dub Senior
2:50.86
6
Emma Kunnert
Wahlert- Dub
2:50.89
7
Agueda Urdangarin
Dub Hempstead
2:53.65
8
Stacey Kloft
Dub Senior
2:53.90
9
Abby Ratterman
Dvpt- West
2:57.27
10
Gracie Long
Wahlert- Dub
2:58.26
11
Olivia Blosch
Wahlert- Dub
2:59.51
12
Sage Smith
Dub Hempstead
3:06.97
13
Kayla Gibson
Dub Senior
3:11.33
14
Abigale Frisch
Dub Hempstead
3:16.44
15
Mallory Dillon
Dub Hempstead
3:23.45
1500M Run - Finals
1
Kaylee Osterberger
Wahlert- Dub
5:29.02
2
Emma Earles
Wahlert- Dub
5:29.61
3
Mackenzie Gaherty
Dub Senior
5:46.34
4
Victoria Healey
Dub Senior
5:50.61
5
Natalie Donath
Dub Senior
6:02.49
6
Leah Wille
Epworth- WD
6:03.91
7
Heather Morley
Dub Hempstead
6:05.99
8
Ashley Liebfried
Dub Hempstead
6:30.93
9
Amanda Behnke
Epworth- WD
6:38.34
10
Taylor Butler
Dub Hempstead
6:38.63
11
Kate Sheckles
Dub Senior
6:38.64
Brenna Fransen
Dub Hempstead
SCR
3000M Run - Finals
1
Laura Snyder
Epworth- WD
11:18.35
2
Kristan Brown
Dub Hempstead
11:51.46
3
Heather Hostager
Dub Hempstead
11:52.59
4
Lauren Miller
Dub Senior
11:56.74
5
Mia Rampton
Dub Senior
12:25.62
6
Jenna Sun
Dub Senior
12:27.50
7
Sara Salas
Dub Hempstead
13:58.71
8
Megan Klein
Dub Hempstead
14:14.70
9
Jessica Wilming
Epworth- WD
15:24.76
High Jump - Finals
1
Cassie Hermsen
Epworth- WD
5-02.00
2
Grace Gudenkauf
Dub Senior
5-00.00
2
Paige Deppe
Epworth- WD
5-00.00
2
Anna Tuecke
Central elkader
5-00.00
5
Paisley Kascel
Dub Hempstead
4-10.00
5
Reagan Rosalez
Epworth- WD
4-10.00
5
Sabrina Smith
Wahlert- Dub
4-10.00
8
Bailey Sandman
Dub Hempstead
4-08.00
9
Frances Izenhofer
Dub Senior
4-06.00
10
Jalissa Peiffer
Dvpt- West
4-04.00
10
Anna Brondyke
Dub Senior
4-04.00
12
Rebecca Lahey
Wahlert- Dub
4-02.00
13
Abby Ratterman
Dvpt- West
4-00.00
13
Anya Morrison
Dvpt- West
4-00.00
Brittnee Pash
Central elkader
NH
Tessa Easley
Dub Senior
NH
Long Jump - Finals - Heat 2
1
Grace Gudenkauf
Dub Senior
15-05.50
2
Auna Allen
Epworth- WD
14-11.75
3
Emily Schwendinger
Dub Hempstead
14-09.75
4
Jenna Coates
Dub Hempstead
14-08.50
5
Sam Johnson
Dvpt- West
14-05.25
6
Ashley Funk
Central elkader
14-03.75
7
Marissa Bolyen
Dub Senior
14-01.50
8
Sydney Rosalez
Epworth- WD
14-00.50
11
Ciera Deitchler
Central elkader
13-07.25
12
Riley Bleymeyer
Dub Hempstead
13-03.75
13
Anna Kramer
Dub Hempstead
13-03.00
Long Jump - Finals - Heat 1
9
Catie Brosius
Epworth- WD
13-10.50
10
Carley Steffen
Epworth- WD
13-07.75
14
Ashley Donovan
Dub Senior
12-06.25
15
Madison McNabb
Dvpt- West
12-01.25
16
Emma Sass
Dub Senior
11-06.75
17
Deysha Myers
Dvpt- West
9-11.75
Shot Put - Finals - Heat 3
1
Allison Tucker
Epworth- WD
38-01.00
2
Megan Gronau
Dub Hempstead
35-03.00
3
Mackenzie Pitcher
Dvpt- West
34-08.00
4
Jenna Steen
Dvpt- West
34-04.00
5
Murphy Bleymeyer
Dub Hempstead
31-11.00
6
Gaby Hall
Epworth- WD
31-10.00
6
Tonee LaFayette
Dub Senior
31-10.00
9
Rachel Schmitt
Epworth- WD
29-11.00
11
Audra McMahon
Wahlert- Dub
27-08.00
15
Mackenzie Evans
Dvpt- West
26-11.00
16
Josie Mills
Dub Senior
26-10.00
17
Jenna Hoefler
Epworth- WD
26-05.00
Shot Put - Finals - Heat 2
8
Mallory Ruden
Dub Senior
30-02.00
10
Addy Arthofer
Dub Senior
28-03.00
12
Madi Kalb
Epworth- WD
27-05.00
13
Alexis Glaser
Wahlert- Dub
27-01.00
14
Brianna Tieden
Central elkader
27-00.00
18
Alexa Glandon
Dvpt- West
24-06.00
21
Maddie Powers
Dub Hempstead
23-06.00
22
Morgan Montgomery
Wahlert- Dub
22-10.00
25
Madison Fleckenstein
Dub Hempstead
21-11.00
26
Grace Rodman
Central elkader
21-06.00
27
Kaitlin Rainier
Dvpt- West
21-01.00
29
Maddie Lyons
Dub Senior
14-11.00
Shot Put - Finals - Heat 1
19
LaTrease SuttonSmith
Dub Senior
24-00.00
20
Mary Mueller
Dub Hempstead
23-08.00
23
Allison Oberbroeckling
Epworth- WD
22-06.00
23
Amia Combs
Dvpt- West
22-06.00
28
Skyler Soppe
Dub Hempstead
19-05.00
4X200M Relay - Finals - Heat 2
1
Dub Senior
1:51.13
Runners
Stevie Lambe
Hannah Cook
Emma Lambe
Emma Sass
 
2
Wahlert- Dub
1:51.25
Runners
Ana Gall
Sabrina Smith
Anna Sherman
Katy Fricano
 
3
Dub Hempstead
1:54.16
Runners
Jenna Coates
McKenna Johnson
Julia Meehan
Audra Steil
 
4
Epworth- WD
1:56.85
Runners
Auna Allen
Addie Ulbrich
Kelli Denlinger
Catie Brosius
 
5
Dvpt- West
1:57.96
Runners
Savannah Strunk
Jalissa Peiffer
Dyon Hickman
Zaria Lambert
 
6
Central elkader
1:58.47
Runners
Gabrielle Lenth
Ciera Deitchler
Rachel Berg
Mary Kate Wille
 
4X200M Relay - Finals - Heat 1
7
Dub Senior
1:59.41
Runners
Melia Stackis
Cassie Trentz
Abby Connolly
Anna Morris
 
8
Dub Hempstead
2:00.76
Runners
Rachel Ryan
Emily Schwendinger
Paisley Kascel
Bailey Sandman
 
9
Dvpt- West
2:01.96
Runners
Joniah Ballard
Na'Esa Jefferson
Camauri Stokes
Anya Morrison
 
10
Epworth- WD
2:03.90
Runners
Kennedy Clark
Hanna Theisen
Mallory Siegert
Addie McDermott
 
11
Wahlert- Dub
2:06.73
Runners
Grace Herber
Sydney Rury
Katherine Krapfl
Rebecca Lahey
 
12
Central elkader
2:09.28
Runners
Ariel Dennler
Desi Weber
Lizzie Gifford
Brittnee Pash
 
4X400M Relay - Finals - Heat 2
1
Wahlert- Dub
4:14.63
Runners
Ellie Osterberger
Ana Gall
Laura Sherman
Katy Fricano
 
2
Epworth- WD
4:20.56
Runners
Addie Ulbrich
Jenna Burds
Cassie Hermsen
Reagan Rosalez
 
3
Dub Hempstead
4:23.33
Runners
Bailey Ohnesorge
Julia Meehan
Audra Steil
Heather Muntz
 
4
Dub Senior
4:23.55
Runners
Stevie Lambe
Taylor Redmond
Marissa Bolyen
Emma Sass
 
5
Central elkader
4:28.81
Runners
Emily Asche
Anna Tuecke
Ciera Deitchler
Haley Schroeder
 
6
Dvpt- West
4:33.11
Runners
Savannah Strunk
Jalissa Peiffer
Zaria Lambert
Sam Johnson
 
4X400M Relay - Finals - Heat 1
7
Wahlert- Dub
4:37.07
Runners
Anna Sherman
Valerie Herbst
Sydney Rury
Alli Osterberger
 
8
Epworth- WD
4:43.09
Runners
Hanna Horsfield
Brittany Savolt
Rayne Hollenback
Addie McDermott
 
9
Dub Senior
4:45.83
Runners
Cassie Trentz
Emma Lambe
Kortney Lightfoot
Anna Morris
 
10
Central elkader
4:46.91
Runners
Carissa Moyna
Lizzie Gifford
Desi Weber
Ashley Funk
 
11
Dvpt- West
5:01.41
Runners
Sarah Kakert
Na'Esa Jefferson
Pam Friede
Tessa Hicks
 
4X800M Relay - Finals - Heat 2
1
Wahlert- Dub
10:15.80
Runners
Ellie Osterberger
Kelly Boge
Jade Romagna
Kaylee Osterberger
 
2
Epworth- WD
10:24.44
Runners
Claire Nieman
Jordan Burds
Sydney Rosalez
Alyssa Dougherty
 
3
Dub Senior
10:48.74
Runners
Maddie Shearer
Natalie Donath
Victoria Healey
Mackenzie Gaherty
 
4
Dub Hempstead
10:54.44
Runners
Brenna Fransen
Heidi Welu
Emily Buchheit
Emily Schmitt
 
7
Dvpt- West
11:24.48
Runners
Tessa Hicks
Chelsea Kopp
Pam Friede
Sam Johnson
 
4X800M Relay - Finals - Heat 1
5
Wahlert- Dub
11:15.99
Runners
Holly Hohmann
Emma Kunnert
Gracie Long
Olivia Blosch
 
6
Epworth- WD
11:18.66
Runners
Brittany Savolt
Sarah Kluesner
Maicee Pierce
Maria Gudenkauf
 
8
Dub Senior
12:00.58
Runners
Kayla Gibson
Bailey Hammerand
Morgan Petersen
Tessa Easley
 
9
Dub Hempstead
12:14.50
Runners
Heather Morley
Sage Smith
Lilly Ries
Ashley Liebfried
 
1600-Distance Medley Relay - Finals - Heat 2
1
Wahlert- Dub
4:33.42
Runners
Jackie Ganshirt
Alli Osterberger
Kelly Boge
Jade Romagna
 
2
Central elkader
4:38.13
Runners
Emily Asche
Abby Gifford
Anna Tuecke
Haley Schroeder
 
3
Epworth- WD
4:41.98
Runners
Sierra Tentis
Paige Deppe
Jordan Burds
Alyssa Dougherty
 
6
Dub Senior
4:51.12
Runners
Katie Smith
Taylor Redmond
Lauren Miller
Mia Rampton
 
7
Dvpt- West
4:56.96
Runners
Dyon Hickman
Anya Morrison
Sam Johnson
Chelsea Kopp
 
10
Dub Hempstead
5:16.91
Runners
Mallory McDonald
Anna Kramer
Riley Bleymeyer
Hailey Klein
 
1600-Distance Medley Relay - Finals - Heat 1
4
Epworth- WD
4:49.69
Runners
Paige Hollenback
Kendra Elgin
Megan Frommelt
Maicee Pierce
 
5
Wahlert- Dub
4:50.26
Runners
Bailey Hasken
Maddie McCarron
Krystal Tranel
Holly Hohmann
 
8
Dub Senior
5:02.85
Runners
Melia Stackis
Sydney Smith
Lexi Kneif
Amy English
 
9
Dvpt- West
5:04.12
Runners
Deysha Myers
Madison McNabb
Tessa Hicks
Pam Friede