Team Results for Tiger Invitational - 15 - Varsity - Female
1
Cedar Falls
191.00
Point Breakdown
 
Allison Griffin
20.00
 
Cassidy Christopher
20.00
 
Madison Larsen
16.00
 
Holly Schmitz
10.00
 
Grace Burken
10.00
 
Alicia Harrington
10.00
 
Elizabeth Mason
7.00
 
Sammie Alexander
6.00
 
Caroline Ross
6.00
 
Nicole Geerdes
6.00
 
Sydney Davis
4.00
 
Katie Halterman
4.00
 
Taylor Lynch
3.00
 
Brenda Sevcik
2.00
 
Annebeth Ahrenholz
2.00
 
Lauren Hayes
1.00
 
2
Dub Hempstead
83.00
Point Breakdown
 
Kristan Brown
16.00
 
Caissa Tuley
10.00
 
Heather Muntz
8.00
 
Megan Gronau
6.00
 
Emily Buchheit
4.00
 
Heather Hostager
2.00
 
Murphy Bleymeyer
1.00
 
Emily Schwendinger
1.00
 
3
Wat East
78.00
Point Breakdown
 
Alanna Muhammad
18.00
 
Patricia Sahr
10.00
 
Shaylynn White
8.00
 
Melissa Galloway
6.00
 
Keunna Moore
4.00
 
Autumn Wyant
4.00
 
Shania Campbell
1.00
 
Johnna Muniz
1.00
 
4
Wat West
61.00
Point Breakdown
 
Kitra Bell
16.00
 
Zoey Thune
16.00
 
Allison Trenkamp
12.00
 
Drueana Uribe
5.00
 
Natalie Fisher
4.00
 
ShyTazha Jefferson
1.00
 
5
Waverly-SR
46.00
Point Breakdown
 
Karlie Wosepka
10.00
 
Haley Beckert
9.00
 
Emily McCalla
2.00
 
Kelsie Walsh
1.00
 
McKenzie Kielman
1.00
 
6
Marshalltown
42.00
Point Breakdown
 
Samantha Hughes
14.00
 
Maggie Carnahan
6.00
 
Rachel Blagg
6.00
 
Regan Mazour
3.00
 
6
Mason City
42.00
Point Breakdown
 
Katrina Cornick
10.00
 
Kayla Till
4.00
 
Jenni King
2.00
 
8
Starmont
36.00
Point Breakdown
 
Sara Baumgartner
7.00
 
Bianca Malone
6.00
 
Sarah McMurtry
4.00
 
Gabrielle Moellers
3.00
 
Jenny Adams
2.00
 
Maranda Rathe
1.00
 
9
Fort Dodge
8.00
Point Breakdown
 
100M Dash - Finals - Heat 2
9
Jenna Coates
Dub Hempstead
13.54
10
Grace Hoins
Waverly-SR
13.86
11
Heather Nelsen
Mason City
13.98
12
Michelle Richardson
Fort Dodge
14.39
13
Marisa Francis
Cedar Falls
14.42
14
Mallory McDonald
Dub Hempstead
14.67
15
Morgan Schwab
Waverly-SR
15.11
16
Chloe Willie
Starmont
16.91
100M Dash - Finals - Heat 1
1
Alanna Muhammad
Wat East
12.22
10.00
2
Allison Trenkamp
Wat West
12.34
8.00
3
Kitra Bell
Wat West
12.69
6.00
4
Keunna Moore
Wat East
12.81
4.00
5
Jenny Adams
Starmont
13.25
2.00
6
Lauren Hayes
Cedar Falls
13.40
1.00
7
Regan Mazour
Marshalltown
13.49
8
Ciara Feldman
Marshalltown
13.53
200M Dash - Finals - Heat 2
7
Jasmine Scott
Marshalltown
28.63
9
Katie Turcotte
Cedar Falls
30.07
11
Devan Siegert
Dub Hempstead
31.07
12
Allie Ogden
Waverly-SR
31.78
13
Livia Schutz
Dub Hempstead
32.34
14
Maddison Ricket
Marshalltown
33.05
200M Dash - Finals - Heat 1
1
Alicia Harrington
Cedar Falls
25.94
10.00
2
Shaylynn White
Wat East
26.07
8.00
3
Zoey Thune
Wat West
26.83
6.00
4
Allison Trenkamp
Wat West
27.13
4.00
5
Emily McCalla
Waverly-SR
28.36
2.00
6
Shania Campbell
Wat East
28.41
1.00
8
Sara Baumgartner
Starmont
28.66
10
Cynthia Hamlett
Starmont
30.19
400M Dash - Finals - Heat 2
9
Ellie Seward
Waverly-SR
1:08.53
10
Lehr Thorson
Fort Dodge
1:08.89
11
Livia Schutz
Dub Hempstead
1:12.53
400M Dash - Finals - Heat 1
1
Zoey Thune
Wat West
1:00.31
10.00
2
Heather Muntz
Dub Hempstead
1:00.83
8.00
3
Rachel Blagg
Marshalltown
1:01.29
6.00
4
Autumn Wyant
Wat East
1:04.24
4.00
5
Annebeth Ahrenholz
Cedar Falls
1:06.19
2.00
6
ShyTazha Jefferson
Wat West
1:06.32
1.00
7
Haley Beckner
Wat East
1:07.71
8
Caroline Ross
Cedar Falls
1:08.06
800M Run - Finals - Heat 2
7
Alanna Schiltz
Fort Dodge
2:39.12
9
Alaina Berg
Mason City
2:49.27
10
Haley Eckenrod
Waverly-SR
2:55.76
11
Maranda Rathe
Starmont
2:57.15
Rebekah Brainard
Wat West
SCR
Katherine Astor
Fort Dodge
SCR
800M Run - Finals - Heat 1
1
Cassidy Christopher
Cedar Falls
2:26.92
10.00
2
Madison Larsen
Cedar Falls
2:33.55
8.00
3
Bianca Malone
Starmont
2:35.89
6.00
4
Emily Buchheit
Dub Hempstead
2:36.46
4.00
5
Heather Hostager
Dub Hempstead
2:36.81
2.00
6
Johnna Muniz
Wat East
2:38.87
1.00
8
Maggie O'Brien
Wat West
2:46.99
Ashlee Litterer
Waverly-SR
SCR
100M Hurdles - Finals - Heat 2
8
Danielle Fedeler
Starmont
18.31
9
Carrie Heddens
Marshalltown
18.86
10
Isabelle Tharp
Dub Hempstead
18.90
100M Hurdles - Finals - Heat 1
1
Karlie Wosepka
Waverly-SR
16.08
10.00
2
Grace Burken
Cedar Falls
16.39
8.00
3
Sammie Alexander
Cedar Falls
16.77
6.00
4
Kayla Till
Mason City
17.08
4.00
5
Jenni King
Mason City
17.31
2.00
6
Kelsie Walsh
Waverly-SR
17.43
1.00
7
Anna Kramer
Dub Hempstead
17.87
1500M Run - Finals
1
Cassidy Christopher
Cedar Falls
5:11.31
10.00
2
Madison Larsen
Cedar Falls
5:15.67
8.00
3
Kristan Brown
Dub Hempstead
5:22.94
6.00
4
Sarah McMurtry
Starmont
5:28.16
4.00
5
Caissa Tuley
Dub Hempstead
5:32.03
2.00
6
Drueana Uribe
Wat West
5:39.02
1.00
7
Bianca Malone
Starmont
5:48.03
8
Maggie O'Brien
Wat West
5:50.64
9
Anna Taylor
Fort Dodge
5:54.05
Gabby Estlund
Fort Dodge
SCR
3000M Run - Finals
1
Kristan Brown
Dub Hempstead
11:24.17
10.00
2
Caissa Tuley
Dub Hempstead
11:53.91
8.00
3
Caroline Ross
Cedar Falls
12:09.62
6.00
4
Drueana Uribe
Wat West
12:17.10
4.00
5
Brenda Sevcik
Cedar Falls
12:20.23
2.00
6
Maranda Rathe
Starmont
12:31.34
1.00
7
Mallory Sage
Wat East
12:57.28
8
Deidre Beavers
Mason City
12:59.94
9
Rebekah Brainard
Wat West
13:54.79
400M Hurdle - Finals
1
Holly Schmitz
Cedar Falls
1:10.28
10.00
2
Haley Beckert
Waverly-SR
1:12.03
8.00
3
Melissa Galloway
Wat East
1:12.91
6.00
4
Natalie Fisher
Wat West
1:14.40
4.00
5
Grace Burken
Cedar Falls
1:15.50
2.00
6
Gabrielle Moellers
Starmont
1:19.00
1.00
7
Isabelle Tharp
Dub Hempstead
1:20.83
8
Ellen Welu
Dub Hempstead
1:23.23
Discus - Finals - Heat 2
5
Katrina Cornick
Mason City
98-01
2.00
6
Murphy Bleymeyer
Dub Hempstead
97-04
1.00
10
Kerrington Snavely
Starmont
81-03
11
Dezi Harris
Wat West
71-07
Discus - Finals - Heat 1
1
Allison Griffin
Cedar Falls
129-07
10.00
2
Samantha Hughes
Marshalltown
111-09
8.00
3
Maggie Carnahan
Marshalltown
105-11
6.00
4
Megan Gronau
Dub Hempstead
102-04
4.00
7
MacKenzie Dallenbach
Cedar Falls
97-01
8
Jordyn Shaw
Waverly-SR
95-02
9
Sally Hamlett
Starmont
83-03
12
Sara Demuth
Waverly-SR
67-10
High Jump - Finals
1
Patricia Sahr
Wat East
4-10.00
10.00
2
Elizabeth Mason
Cedar Falls
4-10.00
7.00
2
Sara Baumgartner
Starmont
4-10.00
7.00
4
Regan Mazour
Marshalltown
4-10.00
3.00
4
Taylor Lynch
Cedar Falls
4-10.00
3.00
6
Haley Beckert
Waverly-SR
4-08.00
1.00
7
Tarrel Manning
Wat East
4-06.00
Piper Watson
Mason City
SCR
Grace Reyerson
Waverly-SR
NH
Danielle Anderson
Wat West
NH
Erin McGrath
Dub Hempstead
NH
Long Jump - Finals
1
Kitra Bell
Wat West
16-11.00
10.00
2
Alanna Muhammad
Wat East
16-10.50
8.00
3
Nicole Geerdes
Cedar Falls
15-09.00
6.00
4
Sydney Davis
Cedar Falls
15-07.50
4.00
5
Gabrielle Moellers
Starmont
15-05.00
2.00
6
Emily Schwendinger
Dub Hempstead
15-05.00
1.00
7
Allison Trenkamp
Wat West
15-04.00
8
Ciara Feldman
Marshalltown
15-03.00
9
Jasmine Scott
Marshalltown
15-00.00
10
Jenna Coates
Dub Hempstead
14-10.00
11
Kayla Tjebkes
Waverly-SR
12-09.00
Shot Put - Finals - Heat 2
7
Kerrington Snavely
Starmont
32-04.50
8
Murphy Bleymeyer
Dub Hempstead
32-01.50
10
Maggie Carnahan
Marshalltown
31-06.50
11
Emily Sassman
Waverly-SR
30-07.00
12
Kelsey Illo
Fort Dodge
30-04.00
13
Dezi Harris
Wat West
30-00.00
14
Mari Shavers
Wat West
21-11.50
Shot Put - Finals - Heat 1
1
Allison Griffin
Cedar Falls
41-07.00
10.00
2
Katrina Cornick
Mason City
36-00.00
8.00
3
Samantha Hughes
Marshalltown
34-10.50
6.00
4
Katie Halterman
Cedar Falls
34-10.50
4.00
5
Megan Gronau
Dub Hempstead
34-02.50
2.00
6
McKenzie Kielman
Waverly-SR
33-10.00
1.00
9
Nakisha Mosley
Wat East
32-01.00
Emily Von-Knibbe
Starmont
SCR
4X100M Relay - Finals - Heat 2
5
Starmont
53.56
2.00
Runners
 
7
Waverly-SR
54.25
Runners
 
8
Fort Dodge
55.26
Runners
 
4X100M Relay - Finals - Heat 1
1
Cedar Falls
51.05
10.00
Runners
 
2
Wat East
51.60
8.00
Runners
 
3
Dub Hempstead
52.89
6.00
Runners
 
4
Mason City
53.15
4.00
Runners
 
6
Marshalltown
53.81
1.00
Runners
 
8
Wat West
55.26
Runners
 
4X200M Relay - Finals
1
Wat East
1:46.78
10.00
Runners
 
2
Cedar Falls
1:46.95
8.00
Runners
 
3
Mason City
1:51.19
6.00
Runners
 
4
Wat West
1:54.38
4.00
Runners
 
5
Marshalltown
1:54.99
2.00
Runners
 
6
Starmont
1:56.14
1.00
Runners
 
7
Fort Dodge
1:58.11
Runners
 
8
Dub Hempstead
1:58.98
Runners
 
4X400M Relay - Finals - Heat 2
7
Wat East
4:27.19
Runners
 
8
Starmont
4:46.14
Runners
 
9
Fort Dodge
4:56.00
Runners
 
4X400M Relay - Finals - Heat 1
1
Cedar Falls
4:13.56
10.00
Runners
 
2
Marshalltown
4:14.40
8.00
Runners
 
3
Waverly-SR
4:19.09
6.00
Runners
 
4
Mason City
4:19.34
4.00
Runners
 
5
Dub Hempstead
4:20.25
2.00
Runners
 
6
Wat West
4:23.12
1.00
Runners
 
4X800M Relay - Finals
1
Cedar Falls
9:56.18
10.00
Runners
 
2
Dub Hempstead
10:30.21
8.00
Runners
 
3
Mason City
10:53.97
6.00
Runners
 
4
Fort Dodge
10:56.48
4.00
Runners
 
5
Starmont
11:02.42
2.00
Runners
 
400M Shuttle Hurdle Relay - Finals - Heat 2
3
Mason City
1:13.60
6.00
Runners
 
4
Starmont
1:17.82
4.00
Runners
 
5
Wat East
1:18.29
2.00
Runners
 
400M Shuttle Hurdle Relay - Finals - Heat 1
1
Waverly-SR
1:11.38
10.00
Runners
 
2
Cedar Falls
1:11.46
8.00
Runners
 
6
Dub Hempstead
1:20.42
1.00
Runners
 
7
Wat West
1:25.59
Runners
 
800-Sprint Medley Relay - Finals - Heat 2
4
Starmont
2:05.64
4.00
Runners
 
6
Waverly-SR
2:07.09
1.00
Runners
 
7
Fort Dodge
2:08.76
Runners
 
800-Sprint Medley Relay - Finals - Heat 1
1
Dub Hempstead
1:54.84
10.00
Runners
 
2
Cedar Falls
1:55.16
8.00
Runners
 
3
Wat East
1:57.47
6.00
Runners
 
5
Wat West
2:05.92
2.00
Runners
 
8
Marshalltown
2:09.84
Runners
 
Mason City
SCR
Runners
 
1600-Distance Medley Relay - Finals
1
Cedar Falls
4:29.42
10.00
Runners
 
2
Dub Hempstead
4:41.30
8.00
Runners
 
3
Waverly-SR
5:01.18
6.00
Runners
 
4
Fort Dodge
5:05.79
4.00
Runners
 
5
Marshalltown
5:14.06
2.00
Runners
 
Starmont
SCR
Runners